Çözüldü Sıvı soğutma kabloları nereye takılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Grizzly12

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben Cooler Master Masterliquid240l V2 adlı sıvı soğutma kitini aldım fakat anakartımda pompa için ayrı bir yer yok 2 tane CHA_FAN 1 tane cpu_fan girişi var bazı forumlarda okuduğum kadarıyla pompanın DC olarak hep %100'de çalışması gerekiyormuş. Bu yüzden pompayı CHA_FAN girişine taktım (çünkü CPU fan girişi sadece PWM destekliyor.) Ve radyatör fanlarını da cpu_fan girişine taktım doğru bir işlem mi yaptım? Çünkü bu forumdaki bazı gönderilerde tam tersi yapılması gerektiği yazıyordu yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Sıvı soğutma pompasını CPU_FAN girişine, radyatör fanlarını SYS_FAN girişine takın. Sıvı soğutma pompası tam devirde çalışır. Radyatör fanlarını bios üzerinden veya anakart programından otomatik/manuel olarak ayarlayabilirsin.
Sıvı soğutma pompasını CPU_FAN girişine, radyatör fanlarını SYS_FAN girişine takın. Sıvı soğutma pompası tam devirde çalışır. Radyatör fanlarını bios üzerinden veya anakart programından otomatik/manuel olarak ayarlayabilirsin.

Çözüm

Tam devirde çalışacakta şu anda tam devirde çalıştırıyorum bir sorun teşkil eder mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…