Sıvı soğutma konumlandırma önerisi

AlimBey

Centipat
Daha fazla  
Bende NZXT Kraken X53 sıvı sogutma kasa H510i kasanın 1 egzoz 1 üstte tekli 120'lik fanları mevcut.
Üst fan içeri soguk hava çekiyor.
Arka fan dısari sıcak hava veriyor.
Sıvı sogutma önde dısarı sıcak hava veriyor.
Dogru sirkülasyonu nasıl yapabilirim?

17.56'daki benim dediğim, şu an videoyu tekrar izleyecek durumda değilim. Bir daha izler geri yazarım.
1650533695802.png

Dediğiniz kısımda firmaların kendi kasalarını gösterirken tüpleri sürekli üste koymasının nasıl yanlış yönlendirdiğinden bahsediyor ve neden kötü olduğunu açıklıyor.

Bad: Front Mount, Tubes Up = Kötü: Öne montaj, Tüpler Yukarı

Eki Görüntüle 1366166
Dediğiniz kısımda firmaların kendi kasalarını gösterirken tüpleri sürekli üste koymasının nasıl yanlış yönlendirdiğinden bahsediyor ve neden kötü olduğunu açıklıyor.

Bad: Front Mount, Tubes Up = Kötü: Öne montaj, Tüpler Yukarı

Videoyu yanlış mı çevirdim diye düşünüyorum şu an, şunu bi' eve gidince tekrar dinleyeyim öyle geleyim.

@Süleyman Yusuf benim kasaya dediginiz gibi takma ihtimalim yok 3070 ti asus rog var o sekilde baglarsam ekran kartı oturmuyor bende sıvı sogutma suanda egzoz gibi kullanıyorum sıcaklık işlemci oyunlarda 60 Max ekran karti 60 max liquid 42 derecelerde arka egzosu ters ceviri iceri hava alıcak sekilde konumlandırma yapsam nasıl olur
IMG_20220419_004037_BURST001_COVER.jpg

Bu sekilde montajlı sadece üst fan iceri soguk hava cekiyor

@Süleyman Yusuf benim kasaya dediginiz gibi takma ihtimalim yok 3070 ti asus rog var o sekilde baglarsam ekran kartı oturmuyor bende sıvı sogutma suanda egzoz gibi kullanıyorum sıcaklık işlemci oyunlarda 60 Max ekran karti 60 max liquid 42 derecelerde arka egzosu ters ceviri iceri hava alıcak sekilde konumlandırma yapsam nasıl olur
Eki Görüntüle 1366183
Bu sekilde montajlı sadece üst fan iceri soguk hava cekiyor
Siz benim söylediğim gibi deneyin.
Önden hava alırsa hem işlemci ve çevresine hem de ekran kartına hava gidecek.
Arka ve üst taraf da havayı dışarıya atsın. Ekran kartı kendi havasını arkadan atıyor zaten.
Tüplerin yönünü değiştiremiyorsanız sıkıntı yok. Sizlik bir durum değil kasa ve ekran kartı elvermiyor.
Pompanın, radyatörün en yukarıda kalan ucundan aşağıda olması yeterli.
Bildiğim kadarıyla performansa değil de sese daha çok etki ediyor bu şekilde. Daha sessiz çalışmış oluyor.
Eki Görüntüle 1366194 Bende böyle yaptım. Başka seçeneğim varmıdır acaba
Şu şekilde olmuyorsa eğer :
1650539436059.png

yeterince doğru gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı