Sıvı Soğutmalı İşlemci 80 Derece

tahakzlkn

Kilopat
Merhabalar öncelikle. Başlıkta belirttiğim gibi sıvı soğutma olmasına rağmen işlemci 80 derece oluyor. Bir süre sonra fanlar çok ses çıkarmaya başlıyor. Sizce neden oluyor ?

Sıvı soğtma dahi olsa hava soğutmadan uçurum bir fark beklememek lazım. işlemci modelini verirsen daha sağlıklı olur. Sorunun nedeni büyük ihtimal termal macundan kaynaklıdır diye düşünüyorum. Yeniden temizleyip macun sürmeni ve işlemciyle temas edecek yüzeyin temasından ve iyi oturduğundan emin ol.

Sıvı soğtma dahi olsa hava soğutmadan uçurum bir fark beklememek lazım. işlemci modelini verirsen daha sağlıklı olur. Sorunun nedeni büyük ihtimal termal macundan kaynaklıdır diye düşünüyorum. Yeniden temizleyip macun sürmeni ve işlemciyle temas edecek yüzeyin temasından ve iyi oturduğundan emin ol.
Fanları temizledim. Yeni macun sürdüm. Sıkıca taktım ve düzeldi. 60 Dereceyi geçmiyor artık. Fakat hağla fazla ses yapıyor. İşlemci i74770K

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı