Sıvı soğutmanın fanı nereye takılmalı?

Radyatörün hem önüne hem arkasına fan takıyorsun.

Tabi bunu kasanın desteklemesi gerekiyor. Galiba bunun sebebi şu;
Eğer kasanın önüne radyatör takarsan kasanın içine radyatör yüzünden ısınan hava basılır. Bu durumda sadece işlemciyi soğutmak için diğer bileşenleri daha az soğutmuş olursun. Bu şekilde takarak içeriye daha kuvvetli bir hava basarak bunu engellemeye çalışıyorlar. Yukarıya takınca bu sefer kasanın içinde ısınan havayı radyatörlere basacağı için bu sefer işlemciyi daha az soğutur diye düşünüyordum ama pek etkilemediği "söyleniyor".

Kasanın önü dediğiniz gibi ve hali hazırda üç adet fan takılı. Şu an sıvı soğutma gereken bir işlemcim yok ama yenilemeyi düşünüyorum. O yüzden şimdiden araştırmaya başladım. Cevabınız için teşekkür ederim.
Bilmiyordum bunu, teşekkür ederim. Şu an için yukarı takmak daha mantıklı gibi geliyor.

Rica ederim. Alacağınız işlemcinin güç tüketimine göre karar verin. Ekran kartınızın soğutma performansı iyiyse 360lik sıvı soğutma ileriye dönükte işinizi görecektir. Kasa modeliniz nedir bu arada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…