Sıvı soğutmanın RGB ışıkları yanmıyor

Gucci Prada

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar, sırf sıvı soğutmanın RGB LED'leri yansın diye ASUS ROG STRIX B550F anakart aldım. İlk startta sıvı soğutmanın RGB'leri yandı ve anakart için gerekli güncellemeler olduktan sonra reset attı. PC yanmamaya başladı, çözümü nedir? RGB LED'leri yandı mı?

Tam olarak ana kartında nereye bağladın? Ayrıca Armory Crate kurup oradan açmayı denedin mi? Hangi kabloyu kasanda nereye bağladığını detaylıca anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım.

Tam olarak ana kartında nereye bağladın? Ayrıca Armory Crate kurup oradan açmayı denedin mi? Hangi kabloyu kasanda nereye bağladığını detaylıca anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım.
Geniş olan soketi addgen2 ye bagladım küçük soketi ise RGB pinine taktım armory crate de gözükmüyor
IMG20230103213720.jpg

1673287577843.png

Öncelikle sağdaki taktığın kısım evet 5v 3pinli giriş ve rgb kablosunu doğru takmışsın ama soldaki ne anlamadım
O kablonun RGB ile alakası yok. Neden 12V girişine taktın? Kitapçığında falan da yazdığını sanmıyorum sıvı soğutmanın. O soldaki kabloyu acilen çıkar çünkü ana kartını da bozabilirsin. O girişe 4pin 12V özellikli RGB ledler takılmakta. Onun haricinde kullanman arızaya sebebiyet verilebilir. Şu anda o kablonun diğer ucu nereye bağlıysa 12v elektrik veriyorsun boşuna. Belki de bu nedenle de bozmuş olabilirsin. Soğutucunun marka ve modelini yazar mısın?

Eki Görüntüle 1628090
Öncelikle sağdaki taktığın kısım evet 5v 3pinli giriş ve rgb kablosunu doğru takmışsın ama soldaki ne anlamadım
O kablonun RGB ile alakası yok. Neden 12V girişine taktın? Kitapçığında falan da yazdığını sanmıyorum sıvı soğutmanın. O soldaki kabloyu acilen çıkar çünkü ana kartını da bozabilirsin. O girişe 4pin 12V özellikli RGB ledler takılmakta. Onun haricinde kullanman arızaya sebebiyet verilebilir. Şu anda o kablonun diğer ucu nereye bağlıysa 12v elektrik veriyorsun boşuna. Belki de bu nedenle de bozmuş olabilirsin. Soğutucunun marka ve modelini yazar mısın?
Corsair h150 360mm

Soldaki kabloyu cıkartım ama nafile yanmadı ledler Büyük ihtimalle Ledleri yaktım

Son düzenleme:
Bende aynısının 240mm olanı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Büyük ihtimalle o soldaki yere taktığın kablo nedeniyle, tam hatırlamıyorum o kablonun nereye bağlı olduğunu ama soğutmanın RGB'leriyle bir bağlantısı varsa aşırı voltaj yüklemesinden yakmışsın gibi görünüyor. Öncesinde keşke montaj videolarını izleseydin.

Sağlık olsun abi ben takıntılıyım o RGB yanacak ay başı masraf gözüktü yeni birtane sıvı soğutma masarfı gözüküyor desteğin için teşekkür ederim

Sağlık olsun abi ben takıntılıyım o RGB yanacak ay başı masraf gözüktü yeni birtane sıvı soğutma masarfı gözüküyor desteğin için teşekkür ederim
Bu arada soğutma konusunda bir sorun yaşamazsın. Olan sadece RGB'lere oldu. O nedenle en kötüsü 2. el olarak satmayı düşünebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı