Sivilce izleri nasıl geçer?

Agah gibi

Hectopat
Arkadaşlar ben 1 ay öncesine kadar sivilce problemi yaşamayan bir insandım. Ne olduysa bu 1 ayda oldu. Yüzümde her gün 1 tane sivilce çıkmaya başladı. Önceleri umursamadım fakat her gün çıkmaya başlayınca sıkmaya başladım. Bunlar böyle devam etti ve bir süre sonra iz yapmaya başladılar. Şimdilik sivilceler az çıkıyor fakat önceden olan sivilcelerin izleri kaldı. Nasıl geçer? Bir krem, veyahut formül öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bir dermatoloğa görünmeni öneririm. Ancak öncelikle tetradox isimli hapı kullanıp beraberinde gece temizlediğin yüzüne oximin isimli kremi kullanıp sabah yıkayabilirsin. Zamanla lekelerin azalacak ve mümkünse yüzün için cilt tipine uygun bir güneş kremi ile desteklersen (renklendirici içermeyen) lekelerin daha çabuk geçecektir.
Arkadaşlar ben 1 ay öncesine kadar sivilce problemi yaşamayan bir insandım. Ne olduysa bu 1 ayda oldu. Yüzümde her gün 1 tane sivilce çıkmaya başladı. Önceleri umursamadım fakat her gün çıkmaya başlayınca sıkmaya başladım. Bunlar böyle devam etti ve bir süre sonra iz yapmaya başladılar. Şimdilik sivilceler az çıkıyor fakat önceden olan sivilcelerin izleri kaldı. Nasıl geçer? Bir krem, veyahut formül öneriniz var mı?

Kendim kullandığım için birebir aynı sorunu defalarca yaşadığım için ayrıca önerdiğim ilaçların diğer ilaçlara göre daha hafif olduğunu bildiğim için olabilir mi? Farkındaysanız öncesinde dermatolog önerdim şuan bulunduğumuz pandemi süreci doğrultusunda gitmek istemeyebilir. Uygulamayı tercih eder ya da etmez; irdeleyebilecek bir aklı olduğuna eminim :)
Hocam neden kafanıza göre ilaç öneriyorsunuz?

Kendim kullandığım için birebir aynı sorunu defalarca yaşadığım için ayrıca önerdiğim ilaçların diğer ilaçlara göre daha hafif olduğunu bildiğim için olabilir mi? Farkındaysanız öncesinde dermatolog önerdim şu an bulunduğumuz pandemi süreci doğrultusunda gitmek istemeyebilir.

Belki ilaca alerjisi var ve bunu bilmiyor. Kötü bir şey olduğunda ne yapacaksınız?

Önceki mesajımı dikkatlice tekrar okursanız şunu söyledim:
"...Uygulamayı tercih eder ya da etmez; irdeleyebilecek bir aklı olduğuna eminim :)"
Sorumluluk %100 ona ait demek... Öncesinde düşünmesi gerekir demek...
İnternette ilaç prospektüslerine ulaşabilir içeriğine isterse bakabilir demek... :) :)
Belki ilaca alerjisi var ve bunu bilmiyor. Kötü bir şey olduğunda ne yapacaksınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı