Sivilce sorunundan kurtulmanın bir yolu yok mu?

qoLLardo

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 4 senedir sivilce sorunum var. Öyle hastalık gibi sivilcelerim yok ama, yine de bazı evrelerde yüzümde çoğalırken bazen ah artık geçti bir daha olmaz diyorum. Ama yine geliyor yine yüzümde yer alıyorlar. Bir çok ilaç kullandım etkisini göremedim, imex, sivex vs gibi. 20 yaşına geldim ve artık yüzümün güzel görünmesi için elimden gelen her şeyi yaparken yine de sonuca varamıyorum. Yüzümü sabah akşam sadece 2 kez yıkar, yastık kılıfımı düzenli olarak değişiğ, yüzümü kağıt havlu ile kurular, yağlı yiyeceklerden uzak durup, olabildiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama yine de baş edemiyorum. Bu sorundan kurtulmanın bir yolu yok mu ya?

Bazı insanlar da genetik oluyor. Cildiye doktorunuz bu konuda en iyisini bilir. Eğer o kadar ilaçtan sonra bir fark yok ise doktorunuzu değiştirmenizi tavsiye ederim. Sizin durumunuzda krem işe yaramaz maalesef. Hap kullanmanız gerekiyor fakat onunda yan etkileri var. (Boy uzaması durma, kısırlık, yüzde ve vücütta soyulma, karaciğer sorunları) Ama sizin tek çareniz o gibi geliyor. Doktorunuzun sizden kan alıp çeşitli testler yaptıktan sonra hap vermesi gerekiyor. Bu hapın da dozajını yüzünüzün durumuna göre ayarlayacak.
Soyulma sorununu nemlendirici kullanarak çözebilirsiniz.

Ah ah 21.YY'da yaşayıp şu soruna hâlâ net bir çözüm üretememeleri çok garip :(
Şekerli ve Yağlı besinlerden ne kadar uzak duruyorsun? Benim bir arkadaş vardı cips yedikten 1-2 Saat sonra orası burası kaşınmaya başlardı.
Yemiyorum desem yeridir, yemem yani. Su dışında içecek, abur cubur falan tüketmem.

Dove sabun oluyor onu al. Yüzüne sür sür maske gibi olsun ama sulu olmasın sürerken su koyabilirsin.1 saat beklesin. Böyle yüzün yanıcak her gün tekrarla. Farkı görürsün.

Dove sabun oluyor onu al. Yüzüne sür sür maske gibi olsun ama sulu olmasın sürerken su koyabilirsin.1 saat beklesin. Böyle yüzün yanıcak her gün tekrarla. Farkı görürsün.
Dostum sende işe yaramış olabilir fakat bir doktora görünmesi daha sağlıklı olur. O nedenle bu tarz önerilerde bulunmayalım.

Şekerli gıdalardan uzak durmaya çalış. Doğal beslenmelisin. İşlenmiş gıdalar tüketme. Kafeini (çay, kahve) abartma. Stresle baş etmenin yollarını ara. Nefes terapisi ve yürüyüş strese etkili bir çözüm olabilir. Ayrıca düzenli uyumak da çok önemli. Kısacası sağlıklı yaşa. Mümkünse ilaç kullanma. Çünkü ilaç endüstrisi hastalıkları tedavi etmeye değil kendilerine bağımlı etmeye odaklanır. Çözümü ilaçtan ziyade sağlıklı yaşamla bulacağına eminim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı