Sivrisinek sürekli vızıldayarak uykumun içine etti

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Bu günlerde hava sıcak ve güneşli. Normalde odayı temiz tutarım fakat nasıl girmeyi başardıysa odaya yazın bile giremeyen sivrisinek girmiş. Gece uyurken birçok kez yanıma geldi ve bazı noktalarımı ısırdı. Artık ısırmakla kalmayıp kulağımın yanında vızıldamaya başladı. O kadar çok vızıldıyor ki sürekli uyandırıyor, uykumu bölüyor. Bir sonraki gelişinde sivri sineği elimle öteledim, sivrisinek öfkelenmiş gibi bu sefer inadına daha hızlı ve saldırganca gelmeye başladı. Sabaha doğru daha gelmedi. Herhalde gece mesaisi bitti, uyumaya gitti.

Bu günlerde hava sıcak ve güneşli. Normalde odayı temiz tutarım fakat nasıl girmeyi başardıysa odaya yazın bile giremeyen sivrisinek girmiş. Gece uyurken birçok kez yanıma geldi ve bazı noktalarımı ısırdı. Artık ısırmakla kalmayıp kulağımın yanında vızıldamaya başladı. O kadar çok vızıldıyor ki sürekli uyandırıyor, uykumu bölüyor. Bir sonraki gelişinde sivri sineği elimle öteledim, sivrisinek öfkelenmiş gibi bu sefer inadına daha hızlı ve saldırganca gelmeye başladı. Sabaha doğru daha gelmedi. Herhalde gece mesaisi bitti, uyumaya gitti.

Bir şey diyecekti kovmuşsunuz sigaraya zam gelmiş vs diyecekti galiba.

Ben de aynı sorunu yıllardır sıklıkla yaşıyorum. Uyursan önce ısırıp uyandırıyor sonra da sesiyle uyutmuyor. Benim odam da çok büyük, o yüzden tablet falan da işlemiyor alanı yetmediği için. Oluyor arada, yapacak bir şey yok. Bunun için doğal çözümler var fakat onlar da genellikle koku falan yapacak veya odayı kirletebilecek şeyler. Sizin için sorun olmaya deneyebilirsiniz onları. Tabi gene odaya girebilirler, bu sadece çıkmalarını sağlar. Yani bir riske girmek de gerekir bunu denemek için.

Daha ilk yaşayışınız falansa siz dua edin buna. Bu sorun yüzünden uyku düzenim bozuldu benim. Artık kış mevsimleri de pek soğuk olmadığı için sivrisinekler neredeyse her zaman oluyorlar.

Eğer bir tane görürseniz hemen 2. boyuta geçirin hocam %100 çalışıyor.

Geri
Yukarı