Siyah görüntülerde neden pikselleri görüyorum

celalcinar

Hectopat
Daha fazla  
İki adet Philips 27" 278E8QJAB/00 Curved Oyuncu Monitör - Vatan Bilgisayar monitör satın aldım fakat genelde siyah geçişli olan görüntülerde film sahneleri veya herhangi bir videodaki karanlıktan açılma (fade) kısımlarında siyah kısımlar piksel piksel gözüküyor. Attığım fotoğraflar gözle görülen şekli yani bayağı belirgin görünüyor ve her videoda oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bir ayarla düzeltilebilir mi?

Dosya Ekleri

• Monitör sorunu1.jpg
    Monitör sorunu1.jpg
    134 KB · Görüntüleme: 439
  • Monitör sorunu2.jpg
    Monitör sorunu2.jpg
    201,7 KB · Görüntüleme: 437
Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğiniz filmin kalitesinden oluyor. Genelde siyah ve tonlarında pikselleşme gözükür. Paintten siyah bir fotoğraf yapıp tam ekran görüntüleyebilir misiniz? Eğer burada gözükmüyorsa sorun kesinlikle filmdedir. Ayrıca bende aynı paneli kullanıyorum siyah rengini mükemmel veriyor. Aynı marka değil ama monitörümde hdmi siyahlık düzeyi gibi bir ayar var. Eğer sizde de varsa bunu normale getirin.

İzlediğiniz filmin kalitesinden oluyor. Genelde siyah ve tonlarında pikselleşme gözükür. Paintten siyah bir fotoğraf yapıp tam ekran görüntüleyebilir misiniz? Eğer burada gözükmüyorsa sorun kesinlikle filmdedir. Ayrıca bende aynı paneli kullanıyorum siyah rengini mükemmel veriyor. Aynı marka değil ama monitörümde hdmi siyahlık düzeyi gibi bir ayar var. Eğer sizde de varsa bunu normale getirin.
Paintte denedim bir sorun yok ama filmle alakalı olmadığını düşünüyorum çünkü her video ve filmde oluyor. Görüntüyü Display Port ile aktarıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı