SK Hynix RAM ile uyumlu RAM'ler hangileridir?

mert1596q

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba elimde HMAA1GS6CJR6N-XN 8 GB 1RX16 PC4-3200AA-SC0-12 model bir Hynix RAM var, buna uyumlu RAM'leri biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Bunun uyumlu olması lazım.
Ama siz yine de CPU-Z üzerinden Memory ve SPD kısmından ekran görüntüsü atar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2022-03-25 015258.png
    Ek Açıklama 2022-03-25 015258.png
    116 KB · Görüntüleme: 254
hocam ram bunun aynısı zaten farklı marka uyumlu olan var mıdır diye sordum
Crucial advisor tool yazın internete, uygulamasını indirin, PC'nizi tarasın, sonra size kendi ürünlerinden uyumlu olanlarını önerecektir. Ben de SK Hynix marka bir RAM kullanıyorum, yanında 8 GB Crucial RAM kullanıyorum.

Crucial advisor tool yazın internete, uygulamasını indirin, PC'nizi tarasın, sonra size kendi ürünlerinden uyumlu olanlarını önerecektir. Ben de SK Hynix marka bir RAM kullanıyorum, yanında 8 GB Crucial RAM kullanıyorum.

hocam merhaba lenovo legion y520 marka laptop kullanıyorum. hali hazırda sk hynixin 8gb rami bulunuyordu. 3 ay önce amazondan crucial marka 8 gb ram almıştım. ramlerin değerleri birebir aynı hatta crucial sitesinde aldığım ram modelinin bilgisayarımla %100 uyumlu olduğunu söylüyordu.

buraya kadar bir sıkıntı yok. ram elime ulaştığında bilgisayara taktım. laptop kapağını kapatıp bilgisayarı çalıştırdığımda masaüstünde biraz gezdikten sonra bilgisayar aniden kitlendi ve ne mouse ne klavyeden hiç bir tepki vermedi.

ben de pcyi kapatıp aldığım rami çıkardım tekrar denedim yine aynısı olunca yeni rami çıkardım. eskisi kaldı ve sorun düzeldi.

işin ilginç yanı aradan 3 ay geçti tekrar bi deneyeyim dedim ve bu sefer ram slotlarının yerini değiştirerek taktım. yarım saattir pc açık ve şimdilik bir sorun gözlenmedi bir donma kasma vs yaşamadım. sizce bir sorun yaşar mıyım ?

cpu-z görsellerini aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    60,8 KB · Görüntüleme: 190
  • 2.JPG
    2.JPG
    59,6 KB · Görüntüleme: 120
  • 3.JPG
    3.JPG
    45,7 KB · Görüntüleme: 101
  • 4.JPG