Skolyozu olan birinin boyu uzar mı?

venslxrd

Hectopat
Daha fazla  
Ortapedi doktoruna gittim yaklaşık 4 saat bekledim ve röntgene yönlendirdi geri geldim 1 saat daha bekledim. En sonunda skolyoz olduğumu söyledi ve bilinçsiz spordan dolayı olduğunu söyledi yüzme yap düzeltebilirsin dedi ve gitmem gerektiğini daha ameliyat olacakların geleceğini falan söyleyip çıkmamı istedi. Soramadığım soruları bu sorunu yaşayanlara sormak istiyorum. Daha 16 yaşımdayım omurgamda görünen bir boyun bölgesinde bir kayma bir de bel kısmı çukur var. Boyum bayağıdır uzamıyor bunun sebebi skolyoz mu skolyozu olan biri hala uzayabilir mi? Bunu düzeltebileceğimi söyledi ve yüzme yapabilirsin demişti. Alternatif olarak ne yapabilirim? Ve bu skolyozdan ameliyatsız cidden kurtulabilir miyim?

Aşırı bir durum yoksa düzeltebilirsin. 17 yaşımdayım 2020 Ocak ayında tedaviye başladım, bir doktor ile anlaştık ve para karşılığı bana bu işi hem öğretti hem de uyguladı. Spor yaparak çözdük kısaca, daha nice farklı uygulamalar yaptı ama genel olarak spor ile oldu.

Bilinçsiz spor ile olacağını düşünmüyorum, inan bana düzelir. Yüzme iyi geliyor doğru diyorlar, ancak spor ve ameliyat dışında korse de kullanabilirsin. Ben genetik olarak skalyoza sahiptim ve boyum yıllardır uzuyor ve uzayacak gibi. Şu an 1.80 boyundayım.

Spor yaptıktan sonra her şey düzelir sen basketbol ve yüzmeye odaklan gerisi gelir ne olacak diye düşünme sporunu yap yeter.

Geri
Yukarı