Skylake i5 6600K Sistem

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak.
Topladığım sistem sizce nasıl?
Beni kaç yıl götürür?
Ve Max. Bütçenin 5500 TL olduğunu da düşünürsek önerdiğiniz başka parçalar var mı?

image.png
image.png
image.png

Zalman Z3 Plus kasaya çift radyatörlü sıvı soğutma takılamıyor. Ayrıca seçtiğin güç kaynağı sistem için fazla ve fiyatı yüksek. Sana önerim kasa ve güç kaynağını değiştir ki çift radyatörlü sıvı soğutmanı takabilesin.

Mesela bu kasa olabilir:
CORSAIR CC-9011011-WW 400R Carbide Serisi USB3.0 Mid-Tower Güç Kaynaksız Kasa - inventus

Güç kaynağı olarak ileriye yönelik olması bakımından VS650 öneririm. Eğer uzun vadede ekran kartı değişikliği yapmayacaksan 30 TL daha ucuz olan VS550 modelini alabilirsin.
CORSAIR CP-9020098-EU VS Serisi VS650 650W 80+ Güç kaynağı - inventus

adsız.JPG

Bütçeni çok az aşarak bu sistemi alırsan çok daha fazla idare eder. Kaliteli bileşen kullanmak uzun vadede daha avantajlıdır. Ramleri 2x8 olarak ekledim sitede 4x4 ramlerde stok yoktu. Sen 4x4 yapmaya bak. Anakart olarak MSI z170A gaming m3 ekledim. Usb 3.1 kullanıyor. Neden Z170A Gaming Pro eklemedin dersen, Gaming pro'da 3.1 yok onun yerine biraz daha hızlı veri aktarım hızı var kendi tercihin onu da alabilirsin.

Eki Görüntüle 111065
Bütçeni çok az aşarak bu sistemi alırsan çok daha fazla idare eder. Kaliteli bileşen kullanmak uzun vadede daha avantajlıdır. Ramleri 2x8 olarak ekledim sitede 4x4 ramlerde stok yoktu. Sen 4x4 yapmaya bak. Anakart olarak MSI z170A gaming m3 ekledim. Usb 3.1 kullanıyor. Neden Z170A Gaming Pro eklemedin dersen, Gaming pro'da 3.1 yok onun yerine biraz daha hızlı veri aktarım hızı var kendi tercihin onu da alabilirsin.
Teşekkürler ama neden msi ekran kartı Asus'un ga Garantisi 3 yıl msi 1 yıl ve Asus'un soğutması da daha iyi ama genede teşekkürler birde benim render ile işim yok o yüzden i7 gereksiz 16 GB RAM gerektiğinde eklerim diye düşünmüştüm ama bakarım duruma göre değerlendiririm

Teşekkürler ama neden msi ekran kartı Asus'un ga Garantisi 3 yıl msi 1 yıl ve Asus'un soğutması da daha iyi ama genede teşekkürler birde benim render ile işim yok o yüzden i7 gereksiz 16 GB RAM gerektiğinde eklerim diye düşünmüştüm ama bakarım duruma göre değerlendiririm
MSI daha performanslı bir kart olduğu için MSI önerdim. Ve Twin Forzr V mükemmel bir soğutma sağlıyor. Belki basic kullanımda fazla farketmez ama overclock yaparsanız çok ekmeğini yersiniz.

MSI daha performanslı bir kart olduğu için MSI önerdim. Ve Twin Forzr V mükemmel bir soğutma sağlıyor. Belki basic kullanımda fazla farketmez ama overclock yaparsanız çok ekmeğini yersiniz.
Şu anki bilgisayarımdaki sesden çok rahatsız olduğum için Asus tercih ettim bildiğin üzere en sessiz gtx 970 Asus ayriyetten garanti benim için çok önemli 1500 TL bir karta verip 2 yılda birşey olma riskini göze alamam.
Bu arada yardımların için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı