Skylake Üst Seviye Sistem Toplama

Hangi VGA+CPU ikilisi?

• Intel I5 6600K + MSI GTX 970 Gaming

Oy: 1 3,4%
  • Intel I7 6700K + MSI GTX 970 Gaming

Oy: 3 10,3%
  • Intel I5 6600K + MSI GTX 980 Gaming

Oy: 1 3,4%
  • Intel I7 6700K + MSI GTX 980 Gaming

Oy: 24 82,8%

• Oy verenlerin toplamı
    29

Euphrates

Hectopat
Yer
Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Herkese selamlar.
Bütçeyle doğru orantılı kafada soru işareti veya pürüz bırakmayacak parçaları uyumlu ve güncel donanımları içeren bir sistem toplamak için kolları sıvadım. 5000 lira bütçe ile başlamıştım ama 6-7 bin liralara kadar kemerleri iyice sıkıp çıkmayı göze alabiliyorum (monitör dahil).

Sizlerin yardımını istediğim 3 ana bileşen var; İşlemci, VGA ve Anakart.

İşlemciden başlayacak olursak Skylake olacağı kesin. İ5 6600K ve İ7 6700K arasında yakşalık 400 TL gibi bir fiyat farkı var. Bench testlerinde İ7'nin üstünlüğü tamam, peki ekstra 400 lira verip neden İ7 almalıyım? Bunun bana uzun vadede mi artısı olacak yoksa alındığı andan itibaren İ5'e göre bana bir fark hissettirecek mi? İ5 6600K alırsam 400 Lira daha vermedim keşke onu alsaydım diye gözüm arkada (İ7'de) kalır mı? 4 yılda bir sistem güncelleyen biriyim bunu da göz ardı etmemek gerekse de bilgisayarı 4-6 yıllık olarak hesaplıyorum. Ayrıca kafama takılan bi konu bu iki işlemci arasındaki ön bellek miktarı farkının bana ne kadar yansıyacağı.

Aslında işlemciden de önemli bir konu var o da VGA. MSI board Gaming versiyon GTX 970, GTX 980 ve GTX 980 Ti araştırdım durdum. GTX 980 ve 980 Ti beni maddi açıdan zorlayacak orası kesin. Fantazi yapmadan biraz cebimi ve 2-3 aylık harcamamı zorlamayı göze alarak GTX 980 alabilirim. 980 Ti dediğim gibi 3000 lira fiyat seyrindeyken biliyorum ki anlamsız. İlk sorduğum soru gibi VGA'da da GTX 980 için bu kemer sıkma olayına değecek olan bir kart mı? Ha yoksa GTX 970 4G Gaming edition alıp sisteme bağladığımda GTX 980'e göre aman aman bir farklılık/eksiklik sunmayacak mı? 1400 TL fiyat seyrindeki GTX 970 bana 4-6 yıllık vadede yeterli gelebilecek mi? Ekran kartı için 4-6 yıl uzun bir süre evet ama 3 senelik AMD 7870 ekran kartım şu an beni hala şaşırtmaya devam ediyor. İçimi rahatlatıcı cevaplardan biri "970 al hiç gerek yok masrafa taş gibi kart" diğeri ise "980 al kesinlikle, pişman olma 2-3 ay kemerini sık".

Anakart konusuna gelecek olursak MSI Z170 Gaming M5 veya Gaming PRO düşünüyorum. Anakarttan alt modelleri tercih ederek 200 liraya kadar tasarruf etmem mümkün. MSI Gaming M3 modeli veya Z170A PC Mate gibi bir modelini seçip hiç bu 700 lira bandındaki kartlara bulaşmasam mı? Sonuçta bir oyun sistemi topluyorum ve boardların üzerindeki GAMING ibaresinin eminim oyunlar üzerinde etkisi olacakdır diye tahmin ediyorum. Özellikle ayrı ses yongaları dikkatimi çekiyor. MSI Z170A PC Mate versiyonu pek incelemedim sadece bana fiyatı göz kırpıyor. En iyisi burada da opsiyonu 2'ye indirip MSI Z170 GAMING M5 ve M3 modelleri arasında hangisini tercih etmeliyim?

Ha bu arada diğer bileşenler herkesin bildiği miktarda, çok kullanılan ürünler. 750 Watt 80+ PSU ve anakartın desteklediği toplamda 8-16 GB DDR4'e sahip olacak sistem.

Okuma zahmetiniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat Skylake i5-6600K Z170 Gaming 16GB DDR4 USB 3.1 Oyuncu Bilgisayarı @Euphrates şu sistem işini görür. İçeriğinde ki bileşenleri ihtiyacına göre değiştirebilirsin. Örneğin 16 gb ram yerine 8 tercih edebilir ya da GTX 980Tİ koyabilirsin. Bu tamamen bütçene ve ihtiyacına kalmış. GTX 970'de götürür uzun bir müddet. Anakatta SLI imkanı var. Yetmediği yerde ikinci bir GTX 970 takılabilir. Zaten Pascal mimari ekran kartları çıkacak. 980Tİ aşırıya kaçabilir.

Son düzenleme:
Herkese selamlar.
Bütçeyle doğru orantılı kafada soru işareti veya pürüz bırakmayacak parçaları uyumlu ve güncel donanımları içeren bir sistem toplamak için kolları sıvadım. 5000 lira bütçe ile başlamıştım ama 6-7 bin liralara kadar kemerleri iyice sıkıp çıkmayı göze alabiliyorum (monitör dahil).

Sizlerin yardımını istediğim 3 ana bileşen var; İşlemci, VGA ve Anakart.

İşlemciden başlayacak olursak Skylake olacağı kesin. İ5 6600K ve İ7 6700K arasında yakşalık 400 TL gibi bir fiyat farkı var. Bench testlerinde İ7'nin üstünlüğü tamam, peki ekstra 400 lira verip neden İ7 almalıyım? Bunun bana uzun vadede mi artısı olacak yoksa alındığı andan itibaren İ5'e göre bana bir fark hissettirecek mi? İ5 6600K alırsam 400 Lira daha vermedim keşke onu alsaydım diye gözüm arkada (İ7'de) kalır mı? 4 yılda bir sistem güncelleyen biriyim bunu da göz ardı etmemek gerekse de bilgisayarı 4-6 yıllık olarak hesaplıyorum. Ayrıca kafama takılan bi konu bu iki işlemci arasındaki ön bellek miktarı farkının bana ne kadar yansıyacağı.

Aslında işlemciden de önemli bir konu var o da VGA. MSI board Gaming versiyon GTX 970, GTX 980 ve GTX 980 Ti araştırdım durdum. GTX 980 ve 980 Ti beni maddi açıdan zorlayacak orası kesin. Fantazi yapmadan biraz cebimi ve 2-3 aylık harcamamı zorlamayı göze alarak GTX 980 alabilirim. 980 Ti dediğim gibi 3000 lira fiyat seyrindeyken biliyorum ki anlamsız. İlk sorduğum soru gibi VGA'da da GTX 980 için bu kemer sıkma olayına değecek olan bir kart mı? Ha yoksa GTX 970 4G Gaming edition alıp sisteme bağladığımda GTX 980'e göre aman aman bir farklılık/eksiklik sunmayacak mı? 1400 TL fiyat seyrindeki GTX 970 bana 4-6 yıllık vadede yeterli gelebilecek mi? Ekran kartı için 4-6 yıl uzun bir süre evet ama 3 senelik AMD 7870 ekran kartım şu an beni hala şaşırtmaya devam ediyor. İçimi rahatlatıcı cevaplardan biri "970 al hiç gerek yok masrafa taş gibi kart" diğeri ise "980 al kesinlikle, pişman olma 2-3 ay kemerini sık".

Anakart konusuna gelecek olursak MSI Z170 Gaming M5 veya Gaming PRO düşünüyorum. Anakarttan alt modelleri tercih ederek 200 liraya kadar tasarruf etmem mümkün. MSI Gaming M3 modeli veya Z170A PC Mate gibi bir modelini seçip hiç bu 700 lira bandındaki kartlara bulaşmasam mı? Sonuçta bir oyun sistemi topluyorum ve boardların üzerindeki GAMING ibaresinin eminim oyunlar üzerinde etkisi olacakdır diye tahmin ediyorum. Özellikle ayrı ses yongaları dikkatimi çekiyor. MSI Z170A PC Mate versiyonu pek incelemedim sadece bana fiyatı göz kırpıyor. En iyisi burada da opsiyonu 2'ye indirip MSI Z170 GAMING M5 ve M3 modelleri arasında hangisini tercih etmeliyim?

Ha bu arada diğer bileşenler herkesin bildiği miktarda, çok kullanılan ürünler. 750 Watt 80+ PSU ve anakartın desteklediği toplamda 8-16 GB DDR4'e sahip olacak sistem.

Okuma zahmetiniz ve ilginiz için şimdiden teşekkürler. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılarımla.
Abicim ne uzun anlatmışsın vallahi uyumun geldi. 4 yılda bir sistem topluyorum diyorsun. Ve ultra takıntın yoksa i5-6600k ve gtx 970 ikilisini öneririm.

Hocam bunlar hep benimde aklımda ki sorular fakat ben evdeki 32 inc IPS tv'ye bağlayacağım için monitor almayıp 980ti + z70 m7 + 6700k'lı bir sistemi 6500tl'ye toplayabiliyorum. Monitor sonradan 144 hz güzel bir ürün almak amacım. Sende tv yoksa şu monitoru koyabiliriz Benq GL2460 Monitör

6700ksss.jpg

monitor ile toplamda 7000bin tl'ye zorluyoruz ve her şey var. Bu sistem kafası; ram'i soğutucuyu sonradan da yükselteblirim ne de olsa kafasıdır... Yoksa 980ti alıp bende 50-60hz tv'Ye bağlamak istemem :D

yoksa işlemciyi 6600k yaptık mı bütçe biraz daha ferahlayabiliyor gene 980ti alınıyor.
Fakat bende 6700k taraftarıyım izlediğim incelemelerde hem oc'Li hallerinde hem oc'siz hallerinde bariz 10fps fark yaratıyor 6700k 6600k'ya göre...

Gta V msa x8 ile 980 ile 970 arasında 5-10 fps oynuyor, fakat 980ti bir başka...

Ben aslında ya x99 +haswell-e mi sistem toplasam bile diyorum bazen ekran kartını kısıp... :D

Ekran Resmi 2015-10-18 12.25.26.png
Kardeşim Render bir sistem düşünmüyorsan x99 lara yönelme bence. Boşuna para verme anakarta o kadar. Drood arkadaşın sistemini beğendim gerçekten. Anakartı zaten benim en çok tercih ettiğim anakarttır. Gtx 980 Ti benim fikrimce biraz abartıya kaçıcak. Bu arada böyle bir ekran kartı ve işlemci alıcaksan O.C yapabilirsin. Bu yüzden de işlemci soğutucunun sıvı soğutma olmasını öneririm. Karar senin . Kemerini sıkıp Tİ alabilirsin. Bence 4-6 yıl Galax HOF 970 işini rahat görür. Bu sistem üzerinde oynama yapabilirsin. Karar senin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı