Skyrim save dosyası yüklenmiyor

ntwo0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bundan yaklaşık 1-1.5 ay önce bilgisayarımı sıfırladım. Sıfırlamadan önce Skyrim'i modlu bir şekilde oynuyordum. Dün yine indireyim dedim ve son save dosyamı yüklemeye çalıştığımda oyundan atıp durdu. Yeni bir karakter oluşturduğumda ise bu sorunla karşılaşmadım. Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modlu oynuyormuşsun. Eğer o modlardan bazıları yoksa sıkıntı yaratır. Fakat şöyle bir olay var save aldığın yere göre o sorun gidebiliyor. Yani eski kayıtların duruyorsa onları tek tek dene. Bir de sorun çıktığında modun ismi yazıyor olması lazım o yazan modu tekrar indir.

Modlu oynuyormuşsun. Eğer o modlardan bazıları yoksa sıkıntı yaratır. Fakat şöyle bir olay var save aldığın yere göre o sorun gidebiliyor. Yani eski kayıtların duruyorsa onları tek tek dene. Bir de sorun çıktığında modun ismi yazıyor olması lazım o yazan modu tekrar indir.
Evet oyuna girerken “Bu kayıt şuna mevcut olmayan bazı eklentiler içeriyor” tarzı bir yazı geliyor devam et diyorum ben de. Modun ismi yazmıyor. Eskiden oynadığımda da böyle bir yazı gelirdi ama hiç sıkıntı oluşturmazdı.

Evet oyuna girerken “bu kayıt şuna mevcut olmayan bazı eklentiler içeriyor” tarzı bir yazı geliyor devam et diyorum ben de. Modun ismi yazmıyor. Eskiden oynadığımda da böyle bir yazı gelirdi ama hiç sıkıntı oluşturmazdı.

O zaman yapacak bir şey yok. Eğer eski kayıtlarda çalışmıyorsa ve aklına kurduğun modlar gelmiyorsa. Save dosyası çöp oluyor diye biliyorum ama yine bilen bir kişiyi beklemekte yarar var. Mod işini o kadar ileri seviye bilmiyorum. Oyunu etkileyen bir mod değilse o yazı çıksa bile oyuna devam edebilirsin. Demek ki kayıt aldığın yerde o oyun moduyla ilgili bir olay var ki hata veriyor yani o nesneyi yükleyemiyor. Bu yüzden kayıt alırken haritanın boş bir arazi bölgesinde kayıt almak her zaman iyidir.

O zaman yapacak bir şey yok. Eğer eski kayıtlarda çalışmıyorsa ve aklına kurduğun modlar gelmiyorsa. Save dosyası çöp oluyor diye biliyorum ama yine bilen bir kişiyi beklemekte yarar var. Mod işini o kadar ileri seviye bilmiyorum. Oyunu etkileyen bir mod değilse o yazı çıksa bile oyuna devam edebilirsin. Demek ki kayıt aldığın yerde o oyun moduyla ilgili bir olay var ki hata veriyor yani o nesneyi yükleyemiyor. Bu yüzden kayıt alırken haritanın boş bir arazi bölgesinde kayıt almak her zaman iyidir.
Eski kayıtları yüklemek işe yarar inşallah. Eve döneyim deneyeceğim. Falskaar modunu indirmiştim oyuna farklı bir harita yüklüyordu ama save aldığımda normal haritadaydım. Ayrıca evet dediğin gibi bütün modları teker teker indirebilirim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı