SLA yazıcı önerisi

Croesus

Kilopat
Selam,

Üç boyutlu yazıcılar konusunda yeniyim, bir tanıdığımın evinde gördükten sonra heveslendim ve edinmek istedim.

Öncelikle alacağım yazıcının sla mı FDM mi olacağına karar verdim, ben sla bir yazıcı satın almak istiyorum.

Öncelikle ticari bir amaç gütmediğimi belirtmek isterim, kendim için figürler ve takılar üretmek istiyorum ama genel olarak arzu ettiğim şey, ürünün pütürlü olmaması ve ayrıntıların belirgin olması. Bir figürün fabrikadan çıkışı nasılsa benim yakalamak istediğim kalite de o.

Sadece yazıcı için 30-40 bin TL masraf yapmayı gözden çıkarmış vaziyetteyim.

Bir tanıdığa sorduğumda en iyi markanın anycubic olduğunu söyledi fakat ben YouTube araştırmasıyla elegoo ve phrozen gibi markalara da ulaştım.

Sizce bu fiyatlara alabileceğim figür de basmak istediğimden çok da küçük olmayacak en iyi sla yazıcı hangisidir?

Çünkü ilk gidip anycubic photon M3 Max'a baktım o serideki en pahalı yazıcı diye fakat sonrasında photon M3 Premium'u da gördüm daha uygun fiyata daha iyi özelliklere sahip gibiydi. Sonra internette elegoo saturn 3 12K'yı gördüm M3 Max'ın yarı fiyatına ve M3 Max 7K iken bu yazıcı 12K kafam karıştı.

Bana bu konuda tavsiye verebilirseniz çok sevinirim, kolaylıklar dilerim.

Selam,

Üç boyutlu yazıcılar konusunda yeniyim, bir tanıdığımın evinde gördükten sonra heveslendim ve edinmek istedim.

Öncelikle alacağım yazıcının sla mı FDM mi olacağına karar verdim, ben sla bir yazıcı satın almak istiyorum.

Öncelikle ticari bir amaç gütmediğimi belirtmek isterim, kendim için figürler ve takılar üretmek istiyorum ama genel olarak arzu ettiğim şey, ürünün pütürlü olmaması ve ayrıntıların belirgin olması. Bir figürün fabrikadan çıkışı nasılsa benim yakalamak istediğim kalite de o.

Sadece yazıcı için 30-40 bin TL masraf yapmayı gözden çıkarmış vaziyetteyim.

Bir tanıdığa sorduğumda en iyi markanın anycubic olduğunu söyledi fakat ben YouTube araştırmasıyla elegoo ve phrozen gibi markalara da ulaştım.

Sizce bu fiyatlara alabileceğim figür de basmak istediğimden çok da küçük olmayacak en iyi sla yazıcı hangisidir?

Çünkü ilk gidip anycubic photon M3 Max'a baktım o serideki en pahalı yazıcı diye fakat sonrasında photon M3 Premium'u da gördüm daha uygun fiyata daha iyi özelliklere sahip gibiydi. Sonra internette elegoo saturn 3 12K'yı gördüm M3 Max'ın yarı fiyatına ve M3 Max 7K iken bu yazıcı 12K kafam karıştı.

Bana bu konuda tavsiye verebilirseniz çok sevinirim, kolaylıklar dilerim.
SLA Yazıcı alacaksanız, küreme ve UV ışın makinesi de almanız gerekir,ben olsam FDM yazıcı öneririm,çünkü reçine zehirli ve tehlikeli bir madde.Deriye temas etmemesi lazım. Ki baskı işlemi de çok yorucu.

Sla yazıcı alacaksanız, küreme ve UV ışın makinesi de almanız gerekir, ben olsam FDM yazıcı öneririm, çünkü reçine zehirli ve tehlikeli bir madde. Deriye temas etmemesi lazım. Ki baskı işlemi de çok yorucu.

Selam, bu durumları göze aldım, bu sebeple "sadece yazıcı için 30-40 bin TL" cümlesini kurmuştum benim isterlerimi karşılayan yazıcı SLA bu yüzden bu türde tavsiyeler verebilirseniz çok sevinirim.

Selam, bu durumları göze aldım, bu sebeple "sadece yazıcı için 30-40 bin TL" cümlesini kurmuştum benim isterlerimi karşılayan yazıcı SLA bu yüzden bu türde tavsiyeler verebilirseniz çok sevinirim.
Anycubic Photon ya da XYZPrinting Nobel 1.0A öneririm. Yeni başlayanlar için Creality Halot-One Pro' da var, bu arada reçineyi kullanırken çok dikkatli olun.

Merak eden olacaktır diye bu konuyu sonuçlandırayım, Satürn 3 Ultra satın aldım. önsipariş olduğundan henüz ulaşmadı.

Güncelleme, ACF film konusunda yeni bir video geldi. Adam bu sefer çok beğendiğini harika olduğunu söylüyordu sanırım @Siyah Martı haklıydı ben biraz yanlış yaklaştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak, keşke lafınızı dinleyip artilery sidewinder x2 yerine elegoo neptün alsaydım. Adamlar ürünün yaşam süresi içinde revizyon değiştirmişler. Donanım değiştiği için yeni modele firmware’ler uymuyor vesaire. Bunlar dışında maalesef ehlileştiremedim bu yazıcıyı sağlık sıhhat olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı