Slayer 7XL-3060 mı? HP Omen R7 5800H-RTX3070 mi?

Sana mantıklı bir açıklama yaptım deneyimlerimi sundum 45 derecede çalışan arkadaşın bilgisayarı R7 ve 3060 ek olarak onun bataryası ve pili benim bilgisayarımdan düşük bunları da göz önünde bulundurarak 55 dereceleri söylüyorum.

Yok hocam ben açıklamana göre sana güvenerek cihazı almaktan vazgeçmiştim zaten, teşekkürler yardımın için. Boşta 60 derece çalışan bir laptopu kullanamam ben şahsen fanı başımı ağrıtır. Ayrıca pilin ısınma konusunda fark yaratacağını sanmıyorum ki iki cihaza da "6 hücreli, 70,9 wh lityum iyon polimer" yazıyor piller ve adaptorler (200W) aynı, tek fark Ryzen 5900HX'in daha fazla ısınacak olması.

Aşağıdaki incelemenin 1.30 dakikasına giderseniz benim değerlerimle aynı değerlerden bahsediyor.

Ekran kartı: 41.
İşlemci: 45 çıkmış ıdle durumda yani boşta. Stres testleri ve oyun testlerindeki değerlerde aynı tabloda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gerçi bu incelemedik cihaz Ryzen 7 4800 müş ve ekran kartı 1660 Ti. Ama Omen serisinin genel olarak soğutma performansı iyi görünüyor. Ben Ryzen 7 5800H ve RTX 3060'ta boşta benzer değerler alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu inceleme bendeki cihazla aynı, idle sıcaklığından bahsetmemiş ama işlemci %100 yüklendiğinde bile en yüksek 75 derece gördüğünden bahsetmiş. Ve incelediği en serin laptop olduğundan bahsetmiş.
Gerçi bu değerler her zaman %100 doğru olmuyor, cihazdan kaynaklı veya kullanıcının kullanım alışkanlıklarından kaynaklı durumlar olabiliyor 5-10 derece farklar olabilir ama rahatsız edici bir sıcaklığa çıkmadıkları hemen hemen tüm incelemelerin ortak görüşü gibi görünüyor.

Hocam bu videoların hepsini izledim lakin direkt kullanıcı deneyimi daha iyi oluyor, bunlar genelde maksimum fanda yapılmış, altında soğutucu bulunan sponsorlu içerikler olduğundan pek güvenemiyorum.

Yok hocam ben açıklamana göre sana güvenerek cihazı almaktan vazgeçmiştim zaten, teşekkürler yardımın için. Boşta 60 derece çalışan bir laptopu kullanamam ben şahsen fanı başımı ağrıtır. Ayrıca pilin ısınma konusunda fark yaratacağını sanmıyorum ki iki cihaza da "6 hücreli, 70,9 wh lityum iyon polimer" yazıyor piller ve adaptorler (200W) aynı, tek fark Ryzen 5900HX'in daha fazla ısınacak olması.

Hocam bu videoların hepsini izledim lakin direkt kullanıcı deneyimi daha iyi oluyor, bunlar genelde maksimum fanda yapılmış, altında soğutucu bulunan sponsorlu içerikler olduğundan pek güvenemiyorum.

Anladım hocam ben Omenlerin çok ısındığı gibi bir algı nereden çıktı bunu anlamaya çalıştığım için kendi değerlerimi verdim. Ama daha güçlü işlemci ve daha güçlü ekran kartı bir nebze daha sıcak olabilir tabi ki.

Bendeki versiyonun sıcaklıkları oyunlarda kaça çıkacak onu bilmiyorum bilgisayarı daha yeni aldım ve günlük kullanımda bir ısınma veya fanlarda coşma hiç olmadı. Bildiğin düz bir sehpanın üstünde kullanıyorum.

Videolara kuşkuyla bakmak normal elbette ama ben kendi cihazımın değerlerini verdim.

İnşallah aradığınız özelliklerde ve fiyatta cihazı bulursunuz.

Geri
Yukarı