Slot M.2 SATA mı M.2 NVMe mi?

Alperkilic91

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Laptopumun anakartında boş M.2 slotu var bu slot M.2 SATA mı yoksa m.2 NVMe mi anlayamadım. Samsung 970 Evo Plus 250GB 3500MB-2300MB/s NVMe M.2 SSD alacağım internetten korkum bunun laptopa uymaması. Araştırdığımda kimisi uyumlu kimi uyumsuz diyor iyice kafam karıştı. Bu işten anlayan arkadaşlardan ricam bana net bir şey söyleyebilirler mi acaba, ona göre alacağım. Aldıktan sonra uymuyor olursa iade edemem diye düşünüyorum. Teşekkürler.

20191111_101726.jpg

adadada.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazmadığınız için anakart kodundan Lenovo Ideapad 520s olduğunu öğrendim cihazın...

Cihaz zaten Samsung 128GB M.2 PCIE NVME SSD ile geliyormuş. Bu durumda NVMe uyumlu.
Merhaba
Cihazım Lenovo Ideapad 520s 14 IKB
İçerisinde gelen 250 Gb Hitachi Sata 2.5 ssd var.
Bu durumda NVMe ye uyumlu oluyor mu acaba hala ?
Benim tavsiyem M.2 NVMe, 970 pro kullanıyorum. Kesinlikle pişman olmazsın.
Valla %100 uyumlu olduğuna emin olabilsem alacamda. tam emin olamıyorum 500 tl verip de uymazsa içim yanar :)
Kesin bir önerisi olan var mı arkadaşlar. İndirimler bitmeden almak istiyorum

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:
Merhaba
Cihazım Lenovo Ideapad 520s 14 IKB
İçerisinde gelen 250 Gb Hitachi Sata 2.5 ssd var.
Bu durumda NVMe ye uyumlu oluyor mu acaba hala ?

Valla %100 uyumlu olduğuna emin olabilsem alacamda. tam emin olamıyorum 500 tl verip de uymazsa içim yanar :)
Kesin bir önerisi olan var mı arkadaşlar. İndirimler bitmeden almak istiyorum

@Recep Baltaş abim noktayı koymuş zaten :) Uyumlu.

Yazmadığınız için anakart kodundan Lenovo Ideapad 520s olduğunu öğrendim cihazın...

Cihaz zaten Samsung 128GB M.2 PCIE NVME SSD ile geliyormuş. Bu durumda NVMe uyumlu.
Kolay gelsin, benim anakartım acer Lyra_SK (U3E1) yazıyor. Biligsyarın kendisi acer travelmate p259m. m2 slotu var fakat nvme mi sata mı bilemedim yardımcı olur musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı