SMS linkine tıkladım

cleven12

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün normal bir numaradan bana mesaj geldi. Paketiniz adres bilgilerinizi eksik girdiğiniz için teslim edilemedi lütfn bilgileri güncellemek için linke tıklayın yazıyordu. Benim kargom mı vardı diye düşünürken linke bastım yanlışlıkla ve bir site açıldı not found yazısı çıktı. O sırada kapatmaya çalışırken SMS içerisinde ön izleme açmaya da bastım. Herhangi bir şey bulunamadı gibi bir şey yazıyordu.

O ara hızlıca SMS'i kapatıp numarayı aradım. Aradığım kişi SMS'i kendi atmadığını ve benim aynı şey için arayan birkaç kişiden biri olduğumu söyledi.

Sonrasında numarayı silmeye çalışırken SMS'i sildim. Kadın beni geri aradı SMS'in SS'ini atabilir misiniz benden birkaç kişiye daha bu SMS gitmiş suç duyurusunda bulunacağım dedi. Durumu anlattım tamam o zaman ulaşabilirseniz gönderin SMS'i dedi.

Arkadaşlar 2 sorum var;

1.si ben linke tıkladım herhangi bir virüs vs. bulaşmış olma durumu var mı? Tarayıcı üzerinde geçmiş ve çerezleri temizledim. Telefonu sıfırlamalı mıyım? Telefonum Android.

2.si bu şekilde SMS nasıl gönderiliyor başkası adına?

SMS ile gelen link aşağıdaki şekilde URL'nin devamını bir sıkıntı çıkabilir diye yazmıyorum.
Total virüs sonuçları bu şekilde ama ne olduğun anlamıyorum.

1707244330688.png

Total virüs.

Dosya Ekleri

• 1707244405285.png
    1707244405285.png
    66 KB · Görüntüleme: 26
Hocam bunlar olabiliyor hgsem olmamasina ragmen parasiz gecmisim diye gozukuyor odemek icin linke basin diyor kolay kolay inanmamak lazim virus az ihtimalle bulasmis olabilir

Hocam bunlar olabiliyor hgsem olmamasina ragmen parasiz gecmisim diye gozukuyor odemek icin linke basin diyor kolay kolay inanmamak lazim virus az ihtimalle bulasmis olabilir
Ne yapabilirim peki telefonu mi sıfırlamam gerekiyor. Kaspersky ile taradım. Xiaomi virüs tarayıcı ile tarama yaptım.

1.si ben linke tıkladım herhangi bir virüs vs. bulaşmış olma durumu var mı? Tarayıcı üzerinde geçmiş ve çerezleri temizledim. Telefonu sıfırlamalı mıyım? Telefonum Android.

Bir şey yapmana gerek yok. Bir şey indirmediğin sürece çok zor cihazına bir şey sokmaları. Basit bir olta tuzağı bu, linke tıklamakla bir şey olmaz.

Siteye tıkladım, açılmadı. Kapanmış.
Full halini atsam fark eder mi? Belki orası açıktır tıklamaya korkuyorum.

Bir şey yapmana gerek yok. Bir şey indirmediğin sürece çok zor cihazına bir şey sokmaları. Basit bir olta tuzağı bu, linke tıklamakla bir şey olmaz.
Ben indirdiğini görmedim ama bundan nasıl emin olabilirim?

Full halini atsam fark eder mi? Belki orası açıktır tıklamaya korkuyorum.

Ben indirdiğini görmedim ama bundan nasıl emin olabilirim?
Arkadaşlar desteğiniz için teşekkürler konu ile ilgili başka bir bilgisi veya fikri olan var mıdır? Lütfn destek olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı