Snowman M200 alınır mı?

Bugün Donanım Arşivi'nin videosunda gördüm. Benim işlemcim de Ryzen 5 3600 ve testlerde 13 derece daha serin çalışıyordu işlemci. Benim işlemcim de fazla ısınıyor. Sizce bunu almak mantıklı olur mu ve soğutucu dayanıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı markanın T6 Ultra modeli var o bu işlemci için çok daha iyi. Ama tabi farklı düzeyde soğutucular. Bütçen yoksa M200'de fiyatına göre çok iyiymiş. Testler öyle gösteriyor.

70TL'ye alınabilir. Ancak 3600'e çok daha iyi soğutucu yakışır. İllaki 92mm alacağım diyorsanız SilverStone KR02 ve ya BeQuiet Pure Rock Slim alabilirsiniz.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Aynı markanın T6 Ultra modeline sahibim. 4.3Ghz'de stres testinde maksimum 56 derece gördüm. Şimdi 4.4Ghz'de kullanıyorum. Bu soğutucuyla bu işlemciyi 4.5Ghzlerde kulllananlar da var. Kısaca tavsiye ederim fiyatına göre muazzam performans veren bir soğutucu.

Sırf işbu kanal inceledi diye ürüne sıcak bakmanız bana nedense çok ilginç geliyor. Olay zaten basit Çin üretemli olması ve kalitesi fiyatına yansıyor. Diğer soğutma sistemleri gibi daha gelişmiş parçalara gerek duyulmayan bir soğutma şekli olduğu için merdiven altinda da üretilse, çok rahat isim yapmış markalara yakın performansları verilebiliyor. Mantık kısmına gelirsek işlemci TDP değeriniz ile ürünün sunduğu TDP değerlerine bakın. Benim şahsi fikrim %100 yük altinda islemciyi kullanacagin yerler nadir (render işlemi yapmıyorsanız).Yine benim şahsi fikrim Snowman markasına sıcak bakiyorsanız biraz daha bütçe arttırarak daha gelişmiş olanlarıni alabilirsiniz, böylece daha ileriye dönük olur. Bu modelin günlük kullanımda stok soğutucu ile arasında uçuk sıcaklık farklari yaratacağını sanmam.

Hocam, o model koduyla bir soğutucu yok. Muhtemelen Snowman T6 Ultra'yı kastettiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…