Soğan halkası nasıl yapılır?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Evde annemle 1 sefer soğan halkası yapmayı denedik ama soğanların hepsi aynı boyutta olduğu için güzel pişmediler ve tatları kötü oldu. Geçen gün tatil için bir otele gittiğimizde de orada soğan halkası vardı yemekte. Tadı aşağı yukarı burger kinge benziyordu. Burger kingdeki gibi hepsinin aynı boyutta yapmak için soğanları ezip mısır unu vs karıştırıp kalıpla aynı boyutta yaptıklarını duymuştum. İnternette soğan halkası kalıbı gibi bir şey bulamadım, nasıl yapılıyor bu soğan halkalarını bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ordakiler aynı bizim yaptığımız gibi oluyor ve kalıp vs kullanmadan yaptıkları için yamru yumru oluyorlar ben hepsi aynı boyutta olsun istiyorum soğanları ezip kalıp gibi birşeye doldurdukları kesin.

Soğanları mısır ununa bulayınca güzel oluyordu. Hepsi ayni boyutta olmuyor tabi ki o da ev yapımı olduğunu belli ediyor. Bir de bazı kişiler içine kaşar falan koyuyor. Ben sevmiyorum ama denenebilir.

Onun için fabrikada kalıp makineleri var. Evde o şekil yapamamanız normal. Bu şekilde küçük kalıp bulursanız yapabilirsiniz. Nerede satıldığını bilmiyorum ama kek kalıbı gibi malzemelerin satıldığı yerlerde vardır belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı