Soğutması güzel olan kasa önerisi

Mustafa773

Hectopat
Arkadaşlar şu anki kasam darkFlash Neo 202 Black tam bir cehennem önü kapalı bir kasa sadece üstte 2 fan ve egzoz fanı var, soğutması güzel olan buz gibi çalışacak mesh kasa var mı?

Dark Guardian bakabilirsin. Asus Tuf Gaming Gt301,Corsair Cc-9020132-eu Spec-delta ve ya MSI MAG Forge 100R Temparli cam kasalarına bakalirsiniz. Fan takviyesi ve odanızda doğru bir konumlanmayla bu kasalar işinizi görür.

R5 5600x için sıvı soğutma tercih edebilirisiniz belki.

Dark Guardian bakabilirsin. Asus Tuf Gaming Gt301,Corsair Cc-9020132-eu Spec-delta ve ya MSI MAG Forge 100R Temparli cam kasalarına bakalirsiniz. Fan takviyesi ve odanızda doğru bir konumlanmayla bu kasalar işinizi görür.

R5 5600x için sıvı soğutma tercih edebilirisiniz belki.
Sıvı soğutmaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum kullandığım kule tipi soğutucu gayet güçlü işlemci stres testinde maksimum 53 dereceyi gördü, tek sorun kasanın hava akışı kötü olduğu için oyunlarda diğer bileşenlerin sıcakligi ile, İşlemci etkilenip 60 dereceleri görebiliyor

Sıvı soğutmaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum kullandığım kule tipi soğutucu gayet güçlü işlemci stres testinde maksimum 53 dereceyi gördü

Hangi kule tipi kullanıyorsunuz? Stres testinde maximum 53 dereceyi gördüyse sizin kasa değiştirmenize gerek yok :D İnanamadım bu söylediğinize aferdersiniz. Madem durum söylediğim kasalardan en ucuzu alıp hayatınıza devam edin. İşlemciniz güzel. Ekran kartı güncellemesi yaparsanız diye kasayı ona göre alın bir tık büyük olabilir.

Hangi kule tipi kullanıyorsunuz? Stres testinde maximum 53 dereceyi gördüyse sizin kasa değiştirmenize gerek yok :D İnanamadım bu söylediğinize aferdersiniz. Madem durum söylediğim kasalardan en ucuzu alıp hayatınıza devam edin. İşlemciniz güzel. Ekran kartı güncellemesi yaparsanız diye kasayı ona göre alın bir tık büyük olabilir.
Arctic Freezer 34 eSports DUO Black Dostum neden yalan söyleyeyim çok istersen stres testini yapıp atıyım SS, söyledigim gibi oyunlarda diğer bileşenlerin ısısından etkileniyor işlemci 65 dereceleri görüyor bu yüzden, kasanın hava akışı berbat olduğu için önü kapalı bir kasadan bahsediyoruz :)

https://www.hepsiburada.com/dark-ma...-atx-oyuncu-kasasi-dkchmaxv20-pm-HB00000YPXOI
Bunu al başka da bana bir şey deme hocam:).
2 tane tam 20cm fanları var harika bir ARGB de var.
Düşüneceğim bunu önde 2 üstte 2 fanmı mevcut?

Arctic Freezer 34 eSports DUO Black Dostum neden yalan söyleyeyim çok istersen stres testini yapıp atıyım SS, söyledigim gibi oyunlarda diğer bileşenlerin ısısından etkileniyor işlemci 65 dereceleri görüyor bu yüzden, kasanın hava akışı berbat olduğu için önü kapalı bir kasadan bahsediyoruz :)

Düşüneceğim bunu önde 2 üstte 2 fanmı mevcut?
65 - 70 doğrudur :) Egzoz fanınızı Arctic Freezer 34 eSports DUO Black İle aynı seviyede olacak şekilde güncellemenizi öneririm. Kasayı soğutmak için yapılan en büyük hata bu egzoz fanına dikkat etmemek. Önden, alttan ve ya üstten kasaya hava vermenin hiç bir farkı yok. Kasa 30 km/s hızla hareket etmediği için ön tarafın mesh olması pek etki etmiyor. Görüntü için evet muhteşem. Üst fanlarınız ve egzoz fanlarınız yeteri kadar güçlüyse size yetecektir. Akışkanlar mekaniği sağolsun...

Not: Kasanıza bakınca ön taraftan değil ama anakartın oturduğu yuvanın sağından bir tane daha egzoz çıkışı olduğunu gördüm. O taraflarda da fan takılı mı? Seriden seriyede değişebilir.

Not 2: ATX kasalar yani bu tarz ufak kasalar diğer kasalara nazaran daha çok ısınabilir. Yeni alacağınız kasayı ona göre büyük alırsanız daha mutlu olabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 5858585858585858585858.jpeg
    5858585858585858585858.jpeg
    6,7 KB · Görüntüleme: 29
65 - 70 doğrudur :) Egzoz fanınızı Arctic Freezer 34 e-Sports Duo Black İle aynı seviyede olacak şekilde güncellemenizi öneririm. Kasayı soğutmak için yapılan en büyük hata bu egzoz fanına dikkat etmemek. Önden, alttan veya üstten kasaya hava vermenin hiçbir farkı yok. Kasa 30 km/s hızla hareket etmediği için ön tarafın mesh olması pek etki etmiyor. Görüntü için evet muhteşem. Üst fanlarınız ve egzoz fanlarınız yeteri kadar güçlüyse size yetecektir. Akışkanlar mekaniği sağ olsun...

Not: Kasanıza bakınca ön taraftan değil ama anakartın oturduğu yuvanın sağından bir tane daha egzoz çıkışı olduğunu gördüm. O taraflarda da fan takılı mı? Seriden seriyede değişebilir.

Not 2: ATX kasalar yani bu tarz ufak kasalar diğer kasalara nazaran daha çok ısınabilir. Yeni alacağınız kasayı ona göre büyük alırsanız daha mutlu olabilirsiniz.

Anakartın sağ tarafında bulunan fanı kendimiz alıp takıyoruz takılı değil bende, ve önünede 3 adet fan takılabiliyor ama hiç uğraşmak istemiyorum. Tam yükte maksimum 53 derece gören işlemci kasanın cehennem olmasından ötürü oyunlarda ekran kartının ısısından etkilenip 60-65 derecelere çıkıyor dediğim gibi, bu kasanın her yerine fan döşesem bile fayda etmez. Teşekkürler.

Geri
Yukarı