Soğutucu fan önerisi

Melissa

Hectopat
Merhaba, bu konuda çok da bilgili değilim o nedenle sormak istedim.
Kasam; MSI MAG Vampiric 010 (front; 3x120mm or 3x140mm, top; 2x120mm or 2x140mm, rear; 1x120mm)
Anakartım; ASUS TUF B450-Plus Gaming.

Azıcık bakındım ve önerilenler şunlardı;
MSI MAG CoreLiquid 240r V2 ARGB 240mm sıvı soğutucu.
Cooler Master MF120 Halo ARGB 120mm kasa fanı 3'lü paket.
İkisi toplam 3520 lira ediyor ama kasama uyarlar mı(MSI'ın sitesinden baktım üst kısma 240mm sıvı soğutucu uyumlu yazıyordu ama emin olamadım) ve anakartıma uyar mı bilmiyorum. Özellikle anakartımdaki girişleri çok bilmediğimden uyumlu olur mu olmaz mı emin değilim, hatta kasamdaki rear fanın RGB'sinin uyumlu olup olmadığına bakmadığımdan kullanamıyorum onun için de converter varsa önerebilirsiniz ya da yeni bir rear fan.

3500'ü çok aşmazsa fiyat sevinirim.

Merhaba, bu konuda çok da bilgili değilim o nedenle sormak istedim.
Kasam; MSI MAG Vampiric 010 (front; 3x120mm or 3x140mm, top; 2x120mm or 2x140mm, rear; 1x120mm)
Anakartım; ASUS TUF B450-Plus Gaming.

Azıcık bakındım ve önerilenler şunlardı;
MSI MAG CoreLiquid 240r V2 ARGB 240mm sıvı soğutucu.
Cooler Master MF120 Halo ARGB 120mm kasa fanı 3'lü paket.
İkisi toplam 3520 lira ediyor ama kasama uyarlar mı(MSI'ın sitesinden baktım üst kısma 240mm sıvı soğutucu uyumlu yazıyordu ama emin olamadım) ve anakartıma uyar mı bilmiyorum. Özellikle anakartımdaki girişleri çok bilmediğimden uyumlu olur mu olmaz mı emin değilim, hatta kasamdaki rear fanın RGB'sinin uyumlu olup olmadığına bakmadığımdan kullanamıyorum onun için de converter varsa önerebilirsiniz ya da yeni bir rear fan.

3500'ü çok aşmazsa fiyat sevinirim.

Hocam anladığım kadarıyla 3 tane kasa fanı ve 1 tane işlemci soğutucusu alacaksınız doğru mudur?

Bir de işlemciniz nedir?

Hocam anladığım kadarıyla 3 tane kasa fanı ve 1 tane işlemci soğutucusu alacaksınız doğru mudur?

Bir de işlemciniz nedir?
Söylemeyi unutmuşum pardon, üst ve ön kısımlar için alacağım aslında arka ve işlemci soğutucum var da çokta iyi sayılmazlar galiba(kasa ile birlikte gelen arka fan ve işlemcinin kendisiyle birlikte gelen işlemci fanım var) çok pahalı olmazsa onları da değişebilirim ama bakındığım kadarıyla fiyatlar çok uçuk. İşlemcim de Ryzen 5 2600x

Tamam teşekkür ederim. Ön taraf için RGB ışıklandırması olan bir tane de önerebilir misiniz? Olmasa da olur ama kafama hangisi yatarsa onu alırım.

RGB fan genelde önermiyorum.
LED'ler her zaman ısı üretirler. Fanların içinde veya etrafındaki LED'lerde ısı yarattığı için fanlar LED'lerden gelen ısıyı ileteceklerdir bu da kasanın içine sıcak havanın iletileceği anlamına gelir.

Geri
Yukarı