Soğutucu takarken sistem bozuldu

olcayunal

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200hz
İşlemci
5600
Merhaba geçenlerde sıfır sistem topladım dün akşam soğutucu ve Power değişimi yaparken bir şeyleri yanlış yaptim galiba.

Öncelikle anakart üzerinde bulunan 8pinli girişe ekran kartı soketini takmışım sistemi topladıktan sonra sistem start almadı tekrardan kontrol ettiğimde soketi değiştirdim sistem start aldı bu kez ekrana bu hata düştü.

Şimdi Power tuşuna bastığım zaman ekrana görüntü vermiyor sistem açılıyor sistem açıkken reset tuşuna basılı tuttuğumda ekran kartı fanları duruyor ve sistem açılıyor. BIOS'a girip BIOS'u resetleyip tekrar sistemi açtığımda gene ekrana görüntü vermiyor. BIOS güncel farklı ekran kartı ve RAM denedim gene sonuç aynı aynı RAM'i ekran kartını farklı anakarta denedim sorun yok görüntü veriyor. Acaba anakarta bir zarar mı verdim? Bazen sistem açılıyor ama ekran kartı arızalı gibi sayfa sayfa işlem yapıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221127_081728.jpg
    IMG_20221127_081728.jpg
    247,6 KB · Görüntüleme: 39
Anakartında bir sıkıntı olsa ekranda öyle bir yazı alamazdın zaten BIOS pilini sök tak yapıp resetlemeyi deneyebilirsin bir de boot edecek herhangi bir disk takılı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı