Soğutucular için RGB kontrolcüler gerekli mi?

405531

Hectopat
Makaleler
2
MSI model bir sıvı soğutucu alacağım ve anakartım da MSI (yanlış anlaşılmasın soğutucuyla anakart modeli uyumlu olmak zorunda değil, benim anakartım bu) benim anakartım RGB için pinleri var. Mystic Light uygulamasından kasamın kendi fanlarını kontrol ediyorum ama sıvı soğutucular için pek bir fikrim olmadığı için sıvı soğutucunun RGB baglantısını kasama direkt bağlarsam bir sorun olur mu? Yoksa kullanabilir miyim eğer gerekiyorsa kontrolcü olmazsa ne olur ya da nedir bu kontrolcü? Bunu açıklarsanız sevinirim.

Hocam, alacağınız soğutucu RGB ise olur. Soğutucu ile birlikte bağlantı kabloları da gelir. Buna göre yapabilirsiniz.

Anakart modelini ve soğutucu modelini belirt bakalım.

Hocam, alacağınız soğutucu RGB ise olur. Soğutucu ile birlikte bağlantı kabloları da gelir. Buna göre yapabilirsiniz.

Anakarta da kasadaki kontrolcuye de baglayabilirsiniz. Keyfinize kalmis. Tabii dedigin gibiyse.

Kasa ve anakart modelini soylerseniz daha iyi ve kesin cevap verebiliriz.
Geç cevap verdiğim için çok afedersiniz, 1 saatlik noktalama hatası cezası yemişim. Anakart B450 Tomahawk MAX, soğutucu MSI MAG CORELIQUID 360R. Biraz üzüldüm geç cevap verdiğim için. Ben bu zaman diliminde biraz araştırma yaptım galiba uymuyor pin eksik kalıyormuş. Kontrolcülü versiyonu var onumu almalıyım yoksa anakarta uygun bir 360mmlik bir radyatör önerirmisiniz.

@405531 Anakartında ARGB girişi yok maalesef. O soğutucunun ışıklarını o anakart ile kontrol edemezsin. Kontrolcülü versiyonu var ama çok uçuk fiyata satılıyor. O kadar uçuk ki elindeki anakartı satıp üstüne para koyup ARGB'li anakart aldıracak kadar :D.
Başka bir önerim yok soğutucu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı