Soğutucunun çok fazla hareket etmesi sorun olur mu?

Suwariba

Centipat
Daha fazla  
Kasanın temizliğini ve macun temizliğini yaptım dün ama termal macunu sıktıktan sonra stok soğutucuyu takarken hata yaptım galiba, anlatıyorum. Şimdi kasam Gamepower warcry ve arka plakanın olduğu yerde arka hazne var ve biz montajlarken bunu saf gibi çıkarmadık sadece genişletip aradan tutmaya çalıştık. Şimdi kasa yan bir şekilde dururken ben termal macunu sıkıp yaydım ve stok soğutucumu üzerine yerleştirdim ama arka plaka düştüğü için montajlayamadım. Montajlamak için kasayı dik konuma getirip birimiz arka plakayı tutacaktı birimiz de montajlayacaktı ama kasayı dik konuma getirmek için kaldırırken soğutucum termal macunun üzerinden kaydı. Tutuyordum normalde ama nazikçe tutuyordum ama yetmedi o sırada biraz aşağı kaydı, sonra biz dik konuma getirince tekrar vidaları arka plakanın hizasına getirmek için bir daha kaydırdık. Yani bayağı bir oynadı soğutucu termal macunu sürülüyken. İçi hava almış mıdır ya da termal macun soketlere kaymış mıdır tarzı bir sürü endişem var gece pek rahat uyuyamadım, ama sistem çalışıyordu sadece güç kablosunu takıp denediğimizde. Babam ile montajlamıştık babam bir şey olmamıştır dedi bir örnekle anlattı o anda mantıklı geldi o yüzden de tekrar kurcalamadan yattım bende. Şimdi endişelenmem gereken bir durum var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sıkıntı olursa zaten sistem açılmaz. Oyun içinde sıcaklıklarda sorun olursa tekrar bakarsınız.

Dünde çalışıyordu bugün de açıldı ama bir garip açıldı. Önce açılır gibi oldu kasa fanlarının ışıkları gitti ama çalışıyordu. 1-2 saniye sonra tekrar ışıklar geldi ama sesler sürekli değişiyordu. Benim bilgisayar açılırken yüksek sesle başlıyor sonra ses azalıyor. Bu durumu az önce PC kendi kendine 3-4 kere yaptı. Dün direkt açılmıştı. Şu an PC açık ama ekran kartının fanlar dönmüyor. Dün hatırladığım kadarıyla dönüyordu.

Stok soğutucu ile ağır yük altında 85° yi geçmese iyidir.

Testi CPB açık mı yapmalıyım? Açıkken oyunlarda 85 falan oluyordu zaten.

@InternetciMen bir de bilgisayarı kapatırken kasanın tuşuna bastıktan 6 saniye falan sonra kapanırdı şimdi saniyesinde kapandı.

Dünde çalışıyordu bugün de açıldı ama bir garip açıldı. Önce açılır gibi oldu kasa fanlarının ışıkları gitti ama çalışıyordu. 1-2 saniye sonra tekrar ışıklar geldi ama sesler sürekli değişiyordu. Benim bilgisayar açılırken yüksek sesle başlıyor sonra ses azalıyor. Bu durumu az önce PC kendi kendine 3-4 kere yaptı. Dün direkt açılmıştı. Şu an PC açık ama ekran kartının fanlar dönmüyor. Dün hatırladığım kadarıyla dönüyordu.

Testi CPB açık mı yapmalıyım? Açıkken oyunlarda 85 falan oluyordu zaten.

@InternetciMen bir de bilgisayarı kapatırken kasanın tuşuna bastıktan 6 saniye falan sonra kapanırdı şimdi saniyesinde kapandı.
Bir sıkıntı yok, hızlı kapanması gerek normalde zaten. Oyun içi sıcaklıklar 85 ise kasanın hava akışı sıkıntılı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı