Sokağa çıkma yasağı gelirse internet alışverişinin durumu ne olur?

lastwhisper23

Hectopat
Bildiğiniz gibi ülkemizde corona virüsü gittikçe artıyor. Bakanlık ne kadar uyarsa da bazı değişik(!) İnsanlar hala keyfi çıkmaya devam ediyor. Yakında sokağa çıkma yasağının geleceğini düşünüyorum. Eğer sokağa çıkma yasağı gelirse internet alışverişi de durdurulur mu? Kargo kuryeleri nasıl çalışacak böyle bir durumda?

Durdurulur, sonuçta bu bir yasak. Ama meslekleri gereği (kurye) belki özel izin verilebilir. Şu anda bunun net cevabını kim verebilir, sanmıyorum. İnternet alışverişi durdurulmaz, yasaktan sonra paketler kuryelere verilir bence.

Ben de öyle düşünüyorum açıkçası ama belki konuyla yakın insanlar net cevap verebilir diye düşündüm.

Ben de öyle düşünüyorum açıkçası ama belki konuyla yakın insanlar net cevap verebilir diye düşündüm.
Konuya yakın insan kim mesela, A firması sahibi Mehmet Bey diyelim. Yasak geldiği halde, özel izin verilmemesi durumunda A firması elemanlarını zorla çalıştıramaz. Bu devletin bir kararıdır. Dolayısıyla net cevap verilmesi için beklememiz gerekiyor. :)

Konuya yakın insan kim mesela, a firması sahibi mehmet bey diyelim. Yasak geldiği halde, özel izin verilmemesi durumunda a firması elemanlarını zorla çalıştıramaz. Bu devletin bir kararıdır. Dolayısıyla net cevap verilmesi için beklememiz gerekiyor. :)

Bilemem ama hukuk veya böyle bir durumda neler olacağını bilen biri vardır belki. Sokağa çıkma yasağında zombi istilası gibi olmaz herhalde hastahaneler, eczaneler gibi yerlerin çalışanları illa ki çalışmaya devam eder ama kargo şirketleri için de aynı şey söz konusu olur mu yoksa sadece hayati önem taşıyan meslekler mi çalışabilir bilen vardır belki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı