Sokağa çıkma yasağında mesaide olmam gerekiyor

Shagged

Centipat
Arkadaşlar akşam 20:00 veya 22:00'da yasaklar başlıyor sabah saatlerine kadar biliyorsunuz. Ancak çalıştığım fabrikada pazartesi günü mesai saatim gece 00:00-08:00 arası. Yani sokağa çıkma yasağı mevcutken mesaim başlıyor ve dolayısıyla yasağı çiğneyip iş başı yapmış olacağım. Servisin içinde 10-15 kişi olacak olması da cabası. Ek olarak fabrikada koronaya yakalandık toplamda 3 kişi, pazartesi de karantinam bitiyor tekrar iş başı yapıyorum. Kısacası ben sokağa çıkma yasağı başladığında işe gitmem mümkün olmasa gerek? Çünkü işe gitmek için yasağı delip sokağa çıkmamız ve servis arabasına binmemiz gerekiyor. Ancak ben eminim ki kan emici iş yeri sahipleri bizim çalışmamızı isteyecek. Eğer ki mesaiye sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen çağırırlarsa reddetmem mümkün mü? Ve maaşımı kesebilme hakları var mı?

Son düzenleme:
Çalıştığın fabrika hangi alanda üretim yapıyor bilmiyorum ama çalışma şartları için epey bir istisna iş yeri var. Bu yerlerde çalışanların internetten (e-devlet) çalıştığı yeri gösteren belgeyi yazdırması ya da telefonla ekran görüntüsünü alması lazım. Uygulamada durdurulunca göstermen gerekiyor bunu belge olarak. Geçen hafta böyleydi, bu hafta değişen bir şey olduğunu sanmıyorum.

Reddetme ya da onların maaşı kesebilme hakkı için çok yorum yapmak istemiyorum, bu ülkede çalışan haklarının durumu hakkında ağzımı açarsam sonu benim için kötü bitebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı