Sokağıma yeni gelen tip7 saha dolabı

koenigss

Decapat
Yaklaşık 1 hafta önce sokağımın başına tip 7 saha dolabı getirildi. Ben tip1 saha dolabından hizmet alıyorum. Bu saha dolabına mı aktarılacağım yoksa tip1 saha dolabında mı kalacağım acaba? Tip 1 dolabı hala kaldırmadılar sokağın başından hala iki dolap var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,1 MB · Görüntüleme: 153
Yaklaşık 1 hafta önce sokağımın başına tip 7 saha dolabı getirildi. Ben tip1 saha dolabından hizmet alıyorum. Bu saha dolabına mı aktarılacağım yoksa tip1 saha dolabında mı kalacağım acaba? Tip 1 dolabı hala kaldırmadılar sokağın başından hala iki dolap var.
Tip 1 derken fotoğrafta solda görünen dolabı mı kastediyorsunuz hocam? Eğer öyleyse o Tip serisi bir kabin değil ADSL dolabı. Muhtemelen şu an altyapınız ADSL. Sokağınıza da Tip-7 kabin yerleştirildiğine göre bölgenize yeni yeni VDSL kuruluyor demektir. Bu durumda hattınız çok yüksek ihtimalle yeni saha dolabına aktarılır.

Tip 1 derken fotoğrafta solda görünen dolabı mı kastediyorsunuz hocam? Eğer öyleyse o Tip serisi bir kabin değil ADSL dolabı. Muhtemelen şu an altyapınız ADSL. Sokağınıza da Tip-7 kabin yerleştirildiğine göre bölgenize yeni yeni VDSL kuruluyor demektir. Bu durumda hattınız çok yüksek ihtimalle yeni saha dolabına aktarılır.
Evet şuan adsl kullanıyorum. Sokağımda hem adsl kutusu hemde tip7 kabin oldu an itibari ile. Bana şöyle denildi bir kaç kişi tarafından eğer kablon bu sah dolabına gitmiyorsa bu kabinden yararlanamayacaksn denildi. Doğru mu bu bilgi ? Geçiş mutlaka sağlanır mı ?

Evet şuan adsl kullanıyorum. Sokağımda hem adsl kutusu hemde tip7 kabin oldu an itibari ile. Bana şöyle denildi bir kaç kişi tarafından eğer kablon bu sah dolabına gitmiyorsa bu kabinden yararlanamayacaksn denildi. Doğru mu bu bilgi ? Geçiş mutlaka sağlanır mı ?
Size söylenenler doğru. Hattınız hangi dolaba bağlıysa ondan hizmet alırsınız. Ama dediğim gibi belli ki bölgenize VDSL kuruluyor. Muhtemelen sizin hattınızı da yeni yerleştirilen T7 kabine aktarırlar. Kesin olarak aktarılıp aktarılmayacağını bilemem. En sağlıklı bilgileri müdürlükteki planlama biriminden alırsınız. Kabinin ne zaman aktif olacağı belli olmaz. Genelde yerleştirildikten sonra gerekli testler yapıldığında ve testlerden geçtiğinde aktif ediliyor. Bu da birkaç ay sürüyor.

Bu arada hazır bölgenize fiber kablolar çekilmişken bir fiber başvuru dilekçesi yazabilirsiniz. Altyapınız ADSL olduğu için ileride fibere geçiş yapılacak yerlerde öncelik verebilirler. Aslında çok ihtimal vermiyorum ama şansınızı denemekten zarar gelmez. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okuyabilirsiniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Bizde de aynı tip 1 saha dolabı vardı kaldırdılar tip 7 saha dolabı yerleştirdiler VDSL internete kavuştuk sonunda fiber kadar iyi olmasa da 16 Mbps'den 75'e çıkmak acayip rahatlattı beni tek kullandığım için.

Geri
Yukarı