Sokak kedisinin ani kilo vermesi hastalığa bağlanabilir mi?

İç - dış parazit aşısı maalesef 1.5 - 2 ayda bir yaptırılması gereken bir aşı evde besleyenler için, siz sokakta besledsiğiniz için bu kadar sık yaptırmanıza gerek yok ama yaptırırsanız kedi çok sağlıklı olur size kalmış 3 - 4 aya da çıkarabilirsiniz bence. Veterinerler daha iyi bilir ben evde beslediğim için bu kadar yorum yapabiliyorum. Bilen varsa aydınlatsın lütfen.

İç - dış parazit aşısı maalesef 1.5 - 2 ayda bir yaptırılması gereken bir aşı evde besleyenler için, siz sokakta besledsiğiniz için bu kadar sık yaptırmanıza gerek yok ama yaptırırsanız kedi çok sağlıklı olur size kalmış 3 - 4 aya da çıkarabilirsiniz bence. Veterinerler daha iyi bilir ben evde beslediğim için bu kadar yorum yapabiliyorum. Bilen varsa aydınlatsın lütfen.

Evde ben de kedi besliyorum. Evde besledigimle aynı mamayı kullandım. Benim kedim ama daha serbest yaşayanı gibi. Teşekkür ederim.

Başka kedi mamalarına ani geçiş yapılırsa sorun olabiliyor. Sizden başka kedi maması veren var mı?
Çok nadir de olsa kedi maması görüyordum. Ama son zamanlarda görmedim. Onun haricinde tavuk eti falan verenler var.

Evde ben de kedi besliyorum. Evde besledigimle aynı mamayı kullandım. Benim kedim ama daha serbest yaşayanı gibi. Teşekkür ederim.

Çok nadir de olsa kedi maması görüyordum. Ama son zamanlarda görmedim. Onun haricinde tavuk eti falan verenler var.
Hocam mamaya alışan bir hayvana tavuk eti vermeleri sıkıntı. Büyük ihtimal tavuk falan vermişler. Veterinere götürün.

Kaç defa aşıya götürmem gerekir? Tek seferlik yetiyor mu yoksa sürekli mi gitmeli?
Hocam iç ve dış parazit aşıları 2-3 ayda bir yapılmalı ama bazı petshoplarda iç parazit hapı ve dış parazit damlası bulabilirsin. İç parazit hapları 20-30 lira falan. Hapları kediye vereceksen yarım. Küçük ırk köpeklerede yarım ama orta ve büyük ırklara tam vermen lazım. Dış parazit damlasıda 80-100₺ bişey ve kedi, köpek için o da değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı