Solidworks 2019 Stabil Çalışmıyor

captivesoul

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhabalar;
Solidworks 2019 programını kullanıyorum. Ufak parça çizimlerinde sıkıntı çıkmıyor ancak büyük montajlarda program çok geç yanıt veriyor. Bir komutun uygulanması dakikalar sürebiliyor.
Ancak program yoğun olduğu durumda dahi işlemcinin en fazla %5 veya 10'unu kullanıyor. RAM kullanımı da en fazla 1 veya 2 GB boyutlarında. Solidworks bilgisayarımdam tam olarak istifade edemiyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Solidworks programı ekran kartı ağırlıklı bir program. İşlemci kullanımının düşük olması normal bir durum. Yanıt süresinin kısalması için için ekran kartının güçlü olması gerekir.

Solidworks programı ekran kartı ağırlıklı bir program. İşlemci kullanımının düşük olması normal bir durum. Yanıt süresinin kısalması için için ekran kartının güçlü olması gerekir.
Ekran kartım quadro değil ama program açıkken ekran kartını da kullanmıyor. Ekran kartı kullanımı %5-10'u aşmıyor malesef.

Ekran kartım quadro değil ama program açıkken ekran kartını da kullanmıyor. Ekran kartı kullanımı %5-10'u aşmıyor malesef.
Anladım hocam. Sanki internette bunun çözümü vardı. Bir yerde görmüştüm ama hatırlayamıyorum.
Ayarlardaki performans sekmesindeki OpenGL ayarı kapalı ise açıp kullanmayı dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı