SolidWorks için hangi laptopu kullanmalıyım?

nuriburakkm

Hectopat
Yer
İzmir
Mühendislik okuyorum. SolidWorks lazım oldu. İki tane laptop var, özellik olarak tavsiye edilenden düşük olsa da zaten çok büyük işlerde kullanılmayacak. Bunlardan hangisini kullanmak biraz daha iyi olur?

1. laptop HP

AMD A10-5745M APU işlemci.
8 GB DDR3 (4+4) RAM - Radeon 8610G (APU) (512 MB) + Radeon 8670M (2 GB) (harici) ekran kartı.
240 GB SATA SSD bulunuyor.

2. laptop Lenovo

AMD Ryzen 5 3500U işlemci.
8 GB DDR4 (4+4) RAM - Radeon Vega 8 (2 GB) dahili GPU.
1 TB SATA HDD.

"Al birini vur ötekine." diyebilirsiniz ama eldeki imkanlar bu, yenisini almak da bu fiyatlarla mümkün görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendislik okuyorum. SolidWorks lazım oldu. İki tane laptop var, özellik olarak tavsiye edilenden düşük olsa da zaten çok büyük işlerde kullanılmayacak. Bunlardan hangisini kullanmak biraz daha iyi olur?

1. laptop HP

8 GB DDR3 (4+4) RAM - Radeon 8610G (APU) (512 MB) + Radeon 8670M (2 GB) (harici) ekran kartı.

2. laptop Lenovo

1 TB SATA HDD.

"Al birini vur ötekine." Diyebilirsiniz ama eldeki imkanlar bu, yenisini almak da bu fiyatlarla mümkün görünmüyor.

Şahsen 2.yi tercih ederim.

1. laptop HP

2. laptop Lenovo

1 TB SATA HDD.

"Al birini vur ötekine." diyebilirsiniz ama eldeki imkanlar bu, yenisini almak da bu fiyatlarla mümkün görünmüyor.
2. Sistem daha güncel donımlar sahip eğer aldıktan sonra dvd yerine SSD takıp ram'de yükseltmeye giderseniz Solid 2019 gibi güncel sürümleri bile rahatlıkla açabilirisiniz.

Bu halde 2015-2016 sürümleri zorlanmadan açılacaktır. Ancak, çok adetli montajlarda kasma yaşayabilirsiniz.

2. sistem daha güncel donımlar sahip eğer aldıktan sonra DVD yerine SSD takıp RAM'de yükseltmeye giderseniz Solid 2019 gibi güncel sürümleri bile rahatlıkla açabilirisiniz.

Bu halde 2015-2016 sürümleri zorlanmadan açılacaktır. Ancak, çok adetli montajlarda kasma yaşayabilirsiniz.

2.sistem daha güncel evet, benim kafamı tek karıştıran GPU mevzusu oldu. İlkinde daha güçlü GPU olduğu için. Ayrıca cihazda DVD yeri yok. İkisinin SSD ile HDD'yi değiştiririm olmazsa.

2.sistem daha güncel evet, benim kafamı tek karıştıran GPU mevzusu oldu. İlkinde daha güçlü GPU olduğu için. Ayrıca cihazda DVD yeri yok. İkisinin SSD ile HDD'yi değiştiririm olmazsa.
M2 girişi olabilir o zaman anakart üzerinden kontrol etme imkanınız varsa bir bakarsınız. Şimdi internetten kontrol ettim vega 8 daha güçlü bir kart özelikle benchmark testlerin vega 8 oldukça önde.

Yeni konular

Geri
Yukarı