SolidWorks parçanın varsayılan yüzünü değiştirme

mrcesur1

Kilopat
Merhabalar, ben SolidWorks üzerinde çizim yapıyorum ve çizimlerimi CNC router makinesi ile kesiyorum. Nestingworks kullanarak parçaları optimize yerleşim yaparak CNC'ye gönderiyorum. Yaşadığım sorun ise parçanın ön yüzüyle alakalı. Örneğin çizdiğim parçanın iki tarafında da işleme var bir yüzü işlendikten sonra parçayı makine üzerinde çevirip yerleştirip diğer tarafı da işliyorum. Fakat çizdiğim bazı parçaların program üzerinde varsayılan ön yüzü aslında işlenecek ikinci yüzü bu yüzden nestingworks yerleşim yaptığında bazı parçaların ön yüzü bazılarını arka yüzüyle yerleştiriyor. Ben bunu nasıl düzeltebilirim? Hepsinin ön yüzüne yerleşmesi gerekiyor elimde çok fazla parça var (yaklaşık 230 adet). Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu forumda bunu bilecek kimse olduğunu sanmıyorum. Varsa yoksa ekran kartı, ram işlemci vsvs. Parça yönlerini değiştirme şansınız yok mu bu arada? 2. Parça olarak gözüken ama 1. parça olan parçayı komple 1. parça ile değiştirseniz?

Hocam bu forumda bunu bilecek kimse olduğunu sanmıyorum. Varsa yoksa ekran kartı, ram işlemci vsvs. Parça yönlerini değiştirme şansınız yok mu bu arada? 2. Parça olarak gözüken ama 1. parça olan parçayı komple 1. parça ile değiştirseniz?
Yok hocam siz yanlış anlamışsınız sorunumu benim iki parça ile sorunum yok tüm sorun tek parçada. Bir parçanın iki yüzünde de işleme var fakat bir yüzündeki işleme diğer yüzündeki işlemeden daha önemli o yüzden daha önemli olan yüzü ön yüz olarak ayarlamam gerekiyor.

Geri
Yukarı