Soluk borusuna yemek kacması

jack ssparrow

Picopat
Daha fazla  
Soluk borusuna yemek kaçması nasıl olur, yani demek istediğim mesela ben evde tekim yemek yiyorum konuşmuyorum veya başka bir şey yapmıyorum sadece çiğneyip yutmaya çalışıyorum. Böyle bir durumda bile soluk borusuna yemek kacabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soluk borusuna yemek kaçması nasıl olur, yani demek istediğim mesela ben evde tekim yemek yiyorum konuşmuyorum veya başka bir şey yapmıyorum sadece çiğneyip yutmaya çalışıyorum. Böyle bir durumda bile soluk borusuna yemek kacabilir mi?

Reis her ihtimalde kaçarsada, sandalyeyi size doğru yatırın ve kendinizi sandalyeye doğru bastırın veya kusmaya çalışın.

İlla konuşman gerekmiyor, yemek yerken anlık olarak nefes alsan bile kaçabiliyor.

Evet olabilirde korkmanız gerekmez çok nadir yaşanan bir olay ve yaşınızıda küçük olarak sayıyorum. Okuduğum bir metinde yaşlılarda daha çok yaşanan bir olaymış.

15 yaşındayim ve bu olay yüzünden evde Tekken bir şey yemem çok.
Hocam o kadar telaşa kapılmayın kötü bir şey .
Hayatta her şey olabilir evde tekken yemek yemem dersin ölürüm diye ama ayağın kayar kafanı duvara çarpıp ölebilirsin.
Yada prizde elektirk kaçağı olur ölürsün.
Korkutmak amacıyla söylemiyorum yanlış anlama .

Oku güzel kardeşim🙂😉

Yemek borusu ile soluk borusu birbirinden bağımsız olarak çalışmaktadır.
Normalde yemek borusu ile soluk borusu arasında bir bağlantı bulunmamaktadır. Tüketilen gıdalar veya sıvılar yutulurken soluk borusunun girişindeki epiglot denilen kapak mekanizması devreye girmektedir. Bu kapak sayesinde tüketilen gıda ve sıvılar soluk borusuna kaçmayarak yemek borusuna yönlendirilmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı