Son 10 Yılın En İyi RPG'si

Dünya tasarımı olarak Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 derim. Strateji türünde (Old School tarzında) ise Wasteland 3 ve Divinity Original Sin 2 derim. Hikaye kalitesi olarak da Fallout New Vegas ve Witcher 3 derim. Karakter tasarımı olarak AC Odyssey derim.

Oyunun çıkış noktası zaten Action RPG değil mi?

Oyle zaten. Ben de buna vurgu yapiyorum.

Action RPG oyununu en iyi RPG listesine alanlara sormalisin bunu, bana degil.
Dediğim gibi işte RPG tanımınıza göre değişir. Benim tek sıkıntım belli yerlerde diplomasi olmaması ve zorunlu savaşmanız gerekmesi. Siz büyük ihtimalle AC Odyssey ile karşılaştırıyorsunuz ama Witcher 3 RPG konusunda Odyssey'den kat kat iyi. Odyysey'de 2-3 seçim anca etki ederken bu oyunda yan görevlerdeki seçimler bile daha fazla ve kaliteli. Yine dediğim gibi has RPG arıyorsanız evet Witcher belki biraz yavan kalabilir. Ama karşılaştırmak ne kadar doğru, tartışılır.

Karsilastirmiyorum, benzestiriyorum. @Tyrant anlamis benim demek istedigimi, tesekkurler kendisine.

Fanboylar alevleniyor ama Witcher 3'a kotu oyun demiyorum. ( ki diyebilirim de, subjektif bir sey bu )

Sadece vasat bir RPG oyunu bana gore, aksiyon kismiyla ben ilgilenmiyorum. Biraz arastirma yaparsaniz benim gibi dusunen cok insan var. RPG konusuna uzak olduklari icin insanlar anlamiyorlar bu isi pek. Cyberpunk'i da GTA zanneden coluk cocuk dolu ortalik. Her yoldan gecen arabayi cevirdigin oyun GTA turevi degildir, her level atlayip skill verdigin oyun RPG degildir.
Witcher 3'ün kombatı refleks ve zamanlama üzerine kurulu diyorsanız Sekiro oynarken ilk boss'u bırak her dinlendiğinizde spawnlanan düşmanları bile öldüremezsiniz heralde.

Nedir dogrusu peki? Action RPG oyunda combat ne uzerine kurulu aydinlat bizi bakalim, bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı