Sonradan parça yukseltmesi yapılabilen laptop önerisi

rasulbulum

Decapat
Merhaba kendime yeni laptop almak istiyorum. Ama daha sonra işlemci ve RAM güçlendirmesini rahat yapabileceğim marka ve modelleri hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kendime yeni laptop almak istiyorum. Ama daha sonra işlemci ve RAM güçlendirmesini rahat yapabileceğim marka ve modelleri hakkında bilgisi olan var mı?
Tüm laptop işlemcileri aynı zorlukta değiştirilir. Bir kaç istisna varsa bilemem. Zaten böyle bir istisna var ise aşırı pahalı olur.

İslemci degisimi yukaridaki arkadaslarin dedigi gibi zor. Ancak ram,ssd yukseltmesi istiyorsaniz artık kapak acildiginda garanti disi kalmiyor cogu markada.

Yeni laptoplarda mobil işlemcilerin tamamı lehimli. Eskiye dönersen seçenekler mevcut, soket MXM değil, yapması laptop tasarımına bağlı olarak çok kolay da olabiliyor.
RAM de yolun daha açık olmakla birlikte, kağıt gibi bir laptop alıyorsan RAMlerin lehimli olma olasılığı da mevcut.

Akran kartı ve işlemci değişimi normal şartlar altında çok ütopik bir şey. İşlemci belki bir nebze mümkün. Çok profesyonel kişiler özel makinalarla lehimleri eritip yeni işlemci takıyor ama bu işlemin tabikide garantisi yok. Öbür yandan ram,ssd ve hdd olarak çoğu laptopu yükseltebilirsiniz bir nebze.

Kullandığım N550JV RAM ve işlemci lehimli 2014'den bu yana kullanıyorum. RAM aşırı ısınmadan dolayı ekran gidiyor soğutucu sistemini değiştirdim sorunu gideremedim. Bunun için yeni bilgisayar alacağım ya da işlemci ve RAM yükseltmesi yapacağım sizce hangisi daha doğru olur?

Kullandığım N550JV RAM ve işlemci lehimli 2014'den bu yana kullanıyorum. RAM aşırı ısınmadan dolayı ekran gidiyor soğutucu sistemini değiştirdim sorunu gideremedim. Bunun için yeni bilgisayar alacağım ya da işlemci ve RAM yükseltmesi yapacağım sizce hangisi daha doğru olur?

Asus'un N serisi laptopları iyidir, ben de N56VM model laptop sahibiydim, sattım. Yenisini almanızı öneririm, ki zaten işlemci değişimi kolay bir şey değil, laptop için düşünülecek bir şey değil anlayacağınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı