Sonuca ulaşılmayan disiplin sicile işler mi?

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, 6. sınıfın bilişim dersinde bir kız yüzünden disipline götürüldüm. Disiplinde benim suçsuz olduğumu anlayıp ceza vermemişlerdi. Bu durum sicilime işler mi? Asker olmak istiyorum, bu sorun asker olmama engel mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta okulda atılan uyuşturucu falan satıyor sanırım. Sınıftaki çocuğun 26 tane tutanağı vardı okuldan atılmadı öğretmenler sert davranmaya başlayınca ailesi başka okula verdi o okuldan atılınca okumadı daha.

Arkadaşlar, 6. sınıfın bilişim dersinde bir kız yüzünden disipline götürüldüm. Disiplinde benim suçsuz olduğumu anlayıp ceza vermemişlerdi. Bu durum sicilime işler mi? Asker olmak istiyorum, bu sorun asker olmama engel mi?
İşlemez hocam rahat ol. Hatta sana benim bir olayımı anlatayım daha da rahatlarsın:
İlkokul 4. sınıftaydım, resim dersinde kağıtla oynarken sarınca sigaraya benzediğini keşfetmiştim, ben de bu şekilde sarıp içerisine sünger doldurup kendimce sigara yapıyordum hatta o kadar büyüttüm ki işi artık onlarca yapıp kutuya koyuyordum, o kutuyu da sınıfa saklamıştım. Okul çıkışı arkadaşlara dağıtıyordum bacak kadar boyumuzla yolda tüttürüyorduk. Sonra biri bizi ispiyonladı, müdürün odasında öyle bir dayak yemiştik ki hocadan tadı hala damağımda, sonra kağıt falan imzalattılar bana elebaşı ben olduğum için. Ama hiçbir şey olmadı :D

Demek istediğiniz, disiplinden ceza alırsan sciline işliyor. Disipline yazdırılıp ceza verilmeyince scile yazılmıyor değil mi?
İşlemez hocam rahat ol. Hatta sana benim bir olayımı anlatayım daha da rahatlarsın:
İlkokul 4. sınıftaydım, resim dersinde kağıtla oynarken sarınca sigaraya benzediğini keşfetmiştim, ben de bu şekilde sarıp içerisine sünger doldurup kendimce sigara yapıyordum hatta o kadar büyüttüm ki işi artık onlarca yapıp kutuya koyuyordum, o kutuyu da sınıfa saklamıştım. Okul çıkışı arkadaşlara dağıtıyordum bacak kadar boyumuzla yolda tüttürüyorduk. Sonra biri bizi ispiyonladı, müdürün odasında öyle bir dayak yemiştik ki hocadan tadı hala damağımda, sonra kağıt falan imzalattılar bana elebaşı ben olduğum için. Ama hiçbir şey olmadı :D

Hocam ama disipilne götürlmemişsiniz ki.

Hocam siz işi arşa çıkarmışsınız vallaha tebrikler.

Her gün gittiğinize emin misiniz? Size müdürün odasını disiplin diye yutturmuşlar demek ki.

Disiplin kurulu öğretmenlerin oluşturduğu genelde disipline giden öğrencilerin öğretmenlerinin bulundugu bir sınıf veya odada oy çoğunluğuna göre disiplin suçu alıp almayacağını belirlerler. Her gün derken mecaz anlamda kullandım. Ama 4-5 kere gitmişimdir. Aldıgım en büyük ceza toplu kavga yüzünden 1 hafta uzaklaştırmaydı siz yapmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı