SONY AD-5280S-0B DVD Çalışmıyor

Makaleler
6
Daha fazla  
SONY AD-5280S-0B bir DVD sürücüm var. DVD ya da VCD takıyorum ses geliyor ama bilgisayarımda sürücüyü göremiyorum. Bunu nedeni nedir ?

Recep abi hangisine tıklayım ?

- - - Güncellendi - - -

Recep abi hepsini indirdim. Dosyalar var onları ne yapayım ?

Başka bir yolu yok mu ?

DVD sürücüsü her zaman değil ara sıra gözükmüyor. Bugün Red Alert 3'ü kurarken pc dvd yi okumadı ve ben oyunu kuramadım bu sorunu sadece Firmware ile güncelleyerek mi çözebiliriz
Ya da farklı bir şekilde yapılabiliyor mu ?
PC'ye Blu-ray yada yeni bir DVD okuyucusu alsam sorun çözülür mü ?

Başka bir yolu yok mu ?

DVD sürücüsü her zaman değil ara sıra gözükmüyor. Bugün Red Alert 3'ü kurarken pc dvd yi okumadı ve ben oyunu kuramadım bu sorunu sadece Firmware ile güncelleyerek mi çözebiliriz
Ya da farklı bir şekilde yapılabiliyor mu ?
PC'ye Blu-ray yada yeni bir DVD okuyucusu alsam sorun çözülür mü ?
SATA bağlantını (kablosunu) başka bir porta bağlayıp yeniden dene. Olası sata kablosu temassızlığı olabilir. DVD'nin arkasındaki SATA bağlantısı temessızlığına karşı bu kabloyu birkaç kez çıkartıp tak. Gerekirse mendil benzeri, tüy bırakmayan bir bez ve alkol ile kontakları temizlemelisin.
Sorun devam ederse anakart chipset inf dosyası kurulu değildir veya dosya zarar görmüş olabilir. Anakart kaynaklarını yeniden kurmalısın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı