Sony PS5 DualSense alınır mı?

Ragnarak

Hectopat
Merhaba, bir süredir PS5 almak istiyorum ama bunun aslında tek sebebi yeni çıkarmış oldukları DualSense. İçerisindeki titreşim motorunu ve hissiyatını deli gibi merak ediyorum. Çıktığından beri PS4 kullanıyorum fakat son 2 yıldır tüm oynayacağım oyunları PC'de oynamaya başladım. Hem daha güçlü olduğundan, hem daha ucuz olduğundan hem de daha iyi grafiklere sahip olduğundan dolayı. PC'de oynarken PS4 kolunu takıp oynuyorum. Zaten PS4 sahibi iken boşu boşuna PS5 almak yerine, sadece kolunu alsam sizce daha mantıklı bir karar olur mu? O kolu da PC'de kullanacağım. Zaten PS exclusive oyunları artık bilgisayara çıkmaya başlamışken pek mantıklı gelmiyor PS5'e o kadar para vermek.

PC'de haptik geribildirim destekli oyun sayısı sanırım şu an 1. O hissiyatı alman için oyunun da bu desteğe sahip olması gerek. Bütçe varsa PS5 alınıp 10 yıllık oyun donanımı ihtiyacı karşılanabilir.

Sony'nin yaptığı analoglar hep problemli oldu sanırım. PS Vita ve PSP'de başıma gelmişti.
Bugüne kadar Xbox 360, Xbox One, 8bitdo, Hori, Logitech kollarına sahibim ve uzun süre kullandım. Drift nedir bilmem bile. İlk defa Dualsense'de deneyimledim. Ayrı bir kutusu olmadığı için garantiye de gönderemedim. Yenisini alacağız gibi duruyor.

Merhaba, bir süredir PS5 almak istiyorum ama bunun aslında tek sebebi yeni çıkarmış oldukları DualSense. İçerisindeki titreşim motorunu ve hissiyatını deli gibi merak ediyorum. Çıktığından beri PS4 kullanıyorum fakat son 2 yıldır tüm oynayacağım oyunları PC'de oynamaya başladım. Hem daha güçlü olduğundan, hem daha ucuz olduğundan hem de daha iyi grafiklere sahip olduğundan dolayı. PC'de oynarken PS4 kolunu takıp oynuyorum. Zaten PS4 sahibi iken boşu boşuna PS5 almak yerine, sadece kolunu alsam sizce daha mantıklı bir karar olur mu? O kolu da PC'de kullanacağım. Zaten PS exclusive oyunları artık bilgisayara çıkmaya başlamışken pek mantıklı gelmiyor PS5'e o kadar para vermek.
DualSense'i tavsiye etmiyorum. Pc için en iyisi bence Xbox Wireless.

DualSense'i tavsiye etmiyorum. Pc için en iyisi bence Xbox Wireless.
Küçüklüğümden beri PS kolları ile büyüdüğüm için Xbox kolları aşırı tuhaf ve alışamayacakmışım gibi geliyor bana.
PC'de haptik geribildirim destekli oyun sayısı sanırım şu an 1. O hissiyatı alman için oyunun da bu desteğe sahip olması gerek. Bütçe varsa PS5 alınıp 10 yıllık oyun donanımı ihtiyacı karşılanabilir.
Fazla oyun oynayan birisi değilim ve dediğim gibi PS üzerindeki oyun fiyatları zaten karşımızda. PS5 alsam bile oyuna para veremeyeceğim bu nedenden ötürü bilgisayar üzerinden ilerlemek daha mantıklı gelmişti. İlerleyen dönemlerde titreşim destekli oyunlar gelir veya eklenir diye düşünüyorum. Şu anda destekleyen oyun 1 tane demişsiniz, hangisi acaba?

Dual Sense'te drift problemi var sanırım.
Bunu duymamıştım, PSP de ben de yaşamıştım gerçi. Alacak olsam dahi bir süre beklemem gerekiyor yani.

PS5 olmadan anlamsız bence. İmkanın varsa PS5 al öyle deneyimle. Bilgisayar üzerinde destekleyen oyun sayısı kaç olacak belli değil. 1000TL vermeye gerek yok diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı