Sony Vaio 1513Y1ESI Video TDR failure Mavi Ekran

emrahbkts

Hectopat
Daha fazla  
Sony Vaio 1513Y1ESI model Windows 10 kurulu olan laptopumda yapmış olduğum temiz kurulum sonrasında ekran kartı sürücüsünü sistem otomatik olarak yüklediğinde mavi ekran hatası aldım. Hata kodu şu şekilde; "Video TDR failure" "atikmpag.sys". Daha sonra otomatik aygıt yükleyiciyi kapattım ve güvenli modda DDU ile sürücüleri kaldırıp AMD'nin websitesinden indirdiğim Crimson'un son sürümüyle manuel olarak yüklemeye çalıştım ama kurulum daha bitmeden bilgisayar kapanıp açıldı ve yine aynı hatayı aldım. Sony'nin websitesinden sürücüyü bulmaya çalıştım ama bulamadım. Sanırım doğru sürücüyü bulamıyorum. Forumda arattırdım fakat çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Not: Sistem legacy olarak kuruluydu, sorun belki düzelir diye UEFI olarak kurulum yaptım ama düzelmedi. Şu an UEFI olarak kurulu.

Ekran kartı sürücüsü yüklenirken mavi ekran hatası alıyorum. Her yolu denedim kesinlikle doğru sürücüyü yüklüyorum. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyordum ve çipsetten kaynaklandığını düşünmeye başlamıştım. Sonra Aida 64 ile tarama yapınca Intel HD Graphic'in etkin olmadığını gördüm. Sanırım bu durum AMD HD Radeon 7650M çipsetin sürücü yüklemesine ve çalışmasına engel oluyor. Sonuç olarak Intel HD Graphics sürücüsünü yüklerken ''Bu sistem, yazılım yükleme gereksinimlerini karşılamıyor'' hatası alıyorum. İşlemci arızalı mı acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Adsız.png
Adsız.png
Adsız2.png
Adsız3.png
Adsız4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı