Sony Vaio F Serisi VPCF23P1E modeline Mac OS X kurmak

ndako

Kilopat
Teşekkürler. HDD yi yedekler yedeklemez denemelere başlıyorum. sonuçları buradan bildireceğim.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar OS X Mavericks tamam usb ye attım. Hatta masaüstü bir PC var onda da denedim. Masaüstü pc de açılışta boot ediyor ama malesef sony vaio da boot etmiyor.

Vaionun HDD sini söktüm. Boş bir SSD taktım. Ayrıca bios ayarlarına girdim. Zaten şaşırtıcı şekilde bios da hemen hemen hiç ayar opsiyonu yok desem yeri.

Bios da 1.Disk olarak "EXTERNAL DEVICE" seçtim. zaten ya INTERNAL HDD ya OPTICAL DRIVE yada NETWORK seçilebiliyor.

Ama açılışta boot olmuyor.

- - - Güncellendi - - -

Uzun uğraşlar sonunda sony vaio ya mac kurmayı beceremedim. Ama Masaüstü PC ye kurdum ve sorunsuz çalışıyor. Artık çakma bi iMac im oldu :)

Sistem:

• işlemci intel i7 2.8Mhz
  • board Asus P6X58D PREMIUM
  • Ekran kartı nvidia GTX 470
  • 24GB RAM

özellikle ses ve network konuları biraz uğraştırdı. Ama Şimdi Sorunsuz çalışıyor. Uygun zamanı yakaladığımda detaylı bir anlatımda yapmaya çalışacağım.

Teşekkürler...

Açılışta USB'yi seçtikten sonra 1 tuşuna basıp chameleon ile boot etmeyi deneyin. USB'nin içinde çift bootloader var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı