Sony Vaio T Series Ultrabooka RAM Takviyesi yapılmalı mı?

xxxtentac!on

Kilopat
Daha fazla  
Sony Vaio T Serisi Ultrabook sistem özellikleri şu şekilde:
  • Intel Core i5-3311U
  • Intel HD Graphics 4000
  • 6 GB RAM
  • 250 GB Samsung Evo SSD
Bugün SSD aldım biraz yavaşlama söz konusuydu laptopta. RAM 6 GB ama şu şekilde 4 GB anakarta gömülü (onboard) 2 GB RAM ise slotta (tek slot var). RAM'in markası Samsung CPU-Z'den RAM bilgileri ise resimdedir. Crucial'in sitesinden kendş laptopumu seçtim ve uyumlu RAM olarak resimdekileri gösterdi. Bu RAM'ler uyumlu mudur? Eğer uyumlu değilse RAM önerir misiniz? Ayrıca 8 GB RAM takarsam 12 GB olmuş olacak bu laptopa performans açısından bir fayda sağlar mı, eğer sağlarsa bu farkedilir bir düzeyde olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (105).png
    Ekran Görüntüsü (105).png
    78,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Görüntüsü (106).png
    Ekran Görüntüsü (106).png
    430 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (107).png
    Ekran Görüntüsü (107).png
    428,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Sony Vaio T Serisi Ultrabook sistem özellikleri şu şekilde:
  • Intel Core i5-3311U
  • Intel HD Graphics 4000
  • 6 GB RAM
  • 250 GB Samsung Evo SSD
Bugün SSD aldım biraz yavaşlama söz konusuydu laptopta. RAM 6 GB ama şu şekilde 4 GB anakarta gömülü (onboard) 2 GB RAM ise slotta (tek slot var). RAM'in markası Samsung CPU-Z'den RAM bilgileri ise resimdedir. Crucial'in sitesinden kendş laptopumu seçtim ve uyumlu RAM olarak resimdekileri gösterdi. Bu RAM'ler uyumlu mudur? Eğer uyumlu değilse RAM önerir misiniz? Ayrıca 8 GB RAM takarsam 12 GB olmuş olacak bu laptopa performans açısından bir fayda sağlar mı, eğer sağlarsa bu farkedilir bir düzeyde olur mu?
RAM' ler uyumludur. Performans artışı (olacağından bile şüpheliyim) verdiğiniz paraya değmeyecektir. Kendi U serisi işlemcili bilgisayarıma RAM ekleme yaptığım için tavsiye de etmiyorum.

6GB RAM normal bilgisayar kullanımı için yeterli bir miktar, yettiğini düşünüyorsanız yükseltmeye gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı