SONY Vaio VPCEB3M1E BIOS Update

Enes Doğan

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Denizli
Daha fazla  
Arkadaşlar çalıştığım yerde böyle bir bilgisayar elime düştü. Müşteri sadece Windows 7 istiyor, ki sorun Windows değil zaten. Şimdi bunun BIOS'u şifreliydi. Yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum, en sonunda şifresini kırdım. BIOS'a girme amacım, bilgisayarın pili kullanmaması. Bilgisayarı şarja takmadan açarsan açılmıyor. Takarsam açılıyor, çıkarır çıkarmaz tak gidiyor. Batarya ölü değil arkadaşlar. BIOS pilini çıkarırsam sorunu düzeliyor. Cihazın şarjı 1.30 saat gidiyor. Ama öteki gün dükkana geldiğimde cihazı açmaya çalıştığımda tüm herşey başa dönmüş oluyor. Cihaz bataryayı kullanmaya çalışmıyor bile. BIOS pilini söküp takıyorum, sorun yine düzeliyor. Cihazın Boot menüsü de çalışmıyor. BIOS'ta da batarya ile ilgili bir ayar yok. Tahminimce BIOS'u arızalı. Ayrıca ''ASIST'' tuşu ile de bilgisayar BIOS'a felen girmiyor. Herkes bu cihazın ''ASIST'' tuşu ile BIOS'a girdiğini, ''F2'' ile Boot menüsünün açıldığını söylüyor. Bendeki cihaz ''F2'' ile BIOS'a giriyor, ''ASIST'' tuşu hiçbir şey yapmıyor.

Cihazın ekranının altında yazan modeli ''VPCEB3M1E''. Altında yazan modeli ise, ''PCG-71211M''. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Bunun BIOS'unu nasıl güncelleyebilirim? İnternette bulamadım. En azından kendi BIOS'unu bile tekrardan yüklemem yeterli olacak gibi.

Windows üzerinde de pilin üstünde ''Bilinmeyen Kalan'' yazıyor.
Adsız.jpg

Adsız.jpg

Son düzenleme:
VAIO Update bulmuyor. Başka bataryayla deneme şansım yok. Şu anki de bana çalışıyormuş gibi geliyor açıkçası. Sanki bilgisayar çalışmasına izin vermiyor.

Şu anda yüklü olan BIOS'u, tekrar nasıl yükleyebilirim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı