Sony Vaio vpceb3m1e Hackintosh Kurulumu

ismailönder

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıda Sony Vaio vpceb3m1e notebook umun özelliklerini belirtiyorum. Acaba sistemime uygun mac var mıdır? Kurabilir miyim? Varsa hangisidir ? Gibi sorularım olacaktı. Cevaplarsanız çok sevinirim :)
Kod:
İŞLEMCİ
Intel Core i3-370M 2.4 GHz.3 MB Cache Bellek İşlemci
İŞLEMCİ TÜRÜ
Intel Core i3
RAM
4 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram
SABİT DİSK
500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ
DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI
ATI Mobility Radeon HD 5650 Max. 2234 MB Ekran Kartı
EKRAN BOYUTU
15.5" X-Brite LCD Ekran (1366 X 768)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
1366 x 768
SES ÇIKIŞI
Dolby Home Theater

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok teşekkür ederim. Kext olayı nedir tam olarak -aslında hiç- bilmiyorum da .

Rehberde açıklama mevcutmuş herhalde sağol teşekkürler :)

Mavericks kurulabilmesi gerek. Intel ekran kartı için Kext gerekebilir. AMD kartı kullanamıyorsunuz zaten. Mavericks deneyin:

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı
%100 Katılıyorum...
Yosemite'miz de var fakat. Eğer ilk "Hackintosh" kavramıyla karşılaştıysanız "Mavericks" deneyimi kazanmanız sizin için her zaman bir artı olabilir.

Hocam çok teşekkür ederim. Kext olayı nedir tam olarak -aslında hiç- bilmiyorum da .

Rehberde açıklama mevcutmuş herhalde sağol teşekkürler :)
Oda basit. Fakat şunu söylemeliyim ki "Windows" mimarisinde çalışan donanımlarının biri veya birkaçı çalışmayabilir.
"Mac OS X" ile uyumlu olan donanımlarıda çalıştırmak için "Kext" denilen dosyalar kullanılır.
Rehberde daha açıklayıcı bir anlatım bulacağından eminim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı