Sony Vaio'ya Mac Os kurulumu (boot etmiyor)

nikefootball

Kilopat
Daha fazla  
Sony Vaio'nun Bios olayı biraz sıkıntılı. Pek çok ayarı yapamıyoruz. Ama Asist tuşu ile girip USB'den boot özelliğini açabiliyorum. Bios'tan UEFI ayarlarını falan yaptım. Usb diske Win32DiskImager ile OS X 10.9.2.raw dosyasını attım. Usb diskin içine girdiğimde boş gösteriyor. Daha sonra Notebook'a taktığımda boot edeyim dedim Operating System Not Found yazısı çıktı. Nasıl çözebilirim bu sorunu acaba. Sorun nerede bilmiyorum. Bios ile mi alakalı yoksa usb ile mi alakalı. Çünkü Usb'ya Win32 ile attıktan sorna TransMac ile Usb nin içine giremiyorum. Formatlamanız gerek diye uyarı veriyor.

Sisteminiz Windows 8.1 mi ? Bende Windows 7 kurulu iken win32 disk Imager ile yazdığımda bilgisayar USB'yi görmemişti. Windows 8.1 de böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Amayinede siz NTFS olarak biçimlendirip tekrar deneyin derim ...

Windows 7 kurulu hem masaüstü Pc'mde hemde Notebookta..
Bir kaç defa biçimlendirip denedim ama olmadı. Videoyu izledim. TransMac programı ile image'ı yüklenen usb nin içine girip driverları falan görebiliyor ama bende no HFS gibi birşey yazıyor Transmac programı.

Son düzenleme:
ntfs formatında yine usb ye yazdım ama olmadı.. Windows 8 kurulu bir makinada mı denemem gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…