Sony Vegas Görüntü Bozması ve Video Boyutu Yükselme Sorunu

Furkan Caliskann

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Shadow Play ile oyun videoları çekiyorum malumunuz Shadow Play ekran kartını kullanarak çekim yapıyor. Shadow Play'de 15 MBPS 60 FPS 1080P ile kayıt alıyorum ve 37 dakikalık bir video tam 3,70GB tutuyor. Bir arkadaş Shadow Play ile çekince render almaya gerek kalmadığını söyledi doğru mu? Bunun yanı sıra OBS programından kayıt alıyorum fakat yüksek CPU ayarları dediği için Nvidia kodlamasını seçtim yani yine ekran kartı. Böyle olunca render almamıza gerek kalmıyor mu?
Geleyim asıl soruma render ayarları fotoğraftaki gibi. Sistemim
- i3 6100 Skylake İşlemci
-GTX960 4G Ekran Kartı
-Kingston HyperX 8GB RAM 2133MHz ( Emin değilim sanırım 2133 MHZ idi)
Sony Vegas'ta bu ayarlarda yapınca hem görüntüyü bozuyor birazcık pastel boya gibi saçma bir şey yapıyor ve karakterler hareket ederken çok küçük miktarda Ghosting oluyor fakat bi garip geliyor göze kötü duruyor. Ne yapabilirim hem boyutu büyütüyor hemde görüntü bozuyor. Ayrıca 5 Saate kadar çıkıyor bu ayarlarda.
NOT: Yaklaşık 3 hafta önce bu kadarlık video ve renderi 2,5 - 3 saat sürüyordu. Neden bu kadar arttı durduk yere ?

Yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Adsız.jpg
Adsız2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Furkan, Öncelikle benim önerim eğer müzik, ses veya intro benzeri şeyler eklemiyorsan herhangi bir program ile render yapmaman. 40 Dk'lık bir video için 3.7 gb normal o şekilde upload etmen çok daha iyi olacaktır. Ülkemizde upload hızları düşük olduğu için biraz uzun sürecektir ama ne yazık ki bu konuda yapılabilecek bir şey yok. Onun dışında eğer ben render yapmak istiyorum diyorsan eğer. Sony Vegas Pro daki Ghosting sorununu çözmek için klibin üzerine gelip sağ klik ile tıkladıktan sonra en alttaki " Properties " sekmesine girdikten sonra, açılan sekmede "Resample" ayarları göreceksin. "No Resample" seçeneğini seçersen "ghosting" sorunun çözülecektir.
2. olarak render ayarlarında Maximum Bps'i 30.000.000 ve Average Bps'i 28.000.000 yaparsan daha az bozulma yaşarsın fakat gene de boyut büyük olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı