Sony Xperia Z 4.3 Root

• Konuyu başlatan eTasci
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
E

eTasci

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.

Sony XZ C6603 4.3 10.4.B.0.569 sürüme güncellendi fakat ortaya yeni sıkıntı cıktı .

Telefon bir önceki sürümde rootlu idi haliyle yeni güncellemede bir önceki root iptal oldu.

Arkadaşlar bu yeni sürümün root işlemini başaran var mı?

w60d.jpg

Yazdığım sürüm numarası doğrudur.

Belki farkındasınız daha öncede rotla alakalı sıkıntım vardı bu dediğim bundan bir evvelki sürüm o sürümde root işlemini gerçekleştirdim.

Cihaz yeni sistem güncellemesi aldı bir önceki yapılan root işlemini iptal etti.

Araştırdım yeni sürümün root işlemiyle alakalı bir bilgi bulamadım.

Bu durumda ister istemez cihazı rootsuz kullanıyorum.

Sitedeki aynı cihazı kullanan arkadaşlar güncelleme aldı mı bilmiyorum eğer cihazları rootlu ise muhakkak önceki root iptal olmuş olması lazım.

Acaba yeni güncellemede bu sorunu nasıl çözdüler.

Yazdığınız sürüm numarası yanlış. Doğru sürüm bilgisi: 10.4.B.0.569.

1. Bootloader'ı unlock edin.
2. DooMLoRD'un advanced stock kernel'ını Flashtool ile cihaza atın.
3. Superuser ZIP dosaysını telefona flashlayın.

SuperSU Download

Bootloader kilidini açmak istemiyorsanız bekleyeceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi yaptığım araştırmada yeni kernel hakkında kilit açmadan root yapılması bilgi sahibi olan yok.
Bende bu yüzden beklemeyi uygun gördüm.

eXistenZ v5.0.0 | Ultra Edition | 10.4.B.0.569 | JB 4.3 ROM'unu kullanabilirsiniz. Bayağı iyi bir room.root ve recovery de var.

[ROM][LB][UB] eXistenZ v5.0.0 | Ultra Edition | 10.4.B.0.569 | JB 4.3 | 21/12 - xda-developers

Kendi hazırladığım kurulum kılavuzudur roomu kendimde kullanıyorum.

1:2.67 room flaştool ile yükle flaştool room yükleme son versiyon flaştool ve 2.67 ispanya room linkleri altta.

2.67 generic ispanya roomu linki:
https://docs.google.com/file/d/0B7Fr5iMK7W69Q2hwNldOVHhGRnc/edit

Alternatif link 2: 4 Part
C6603_10.3.1.A.2.67_Generic_ES.part1.rar - Solidfiles
C6603_10.3.1.A.2.67_Generic_ES.part2.rar - Solidfiles
C6603_10.3.1.A.2.67_Generic_ES.part3.rar - Solidfiles
C6603_10.3.1.A.2.67_Generic_ES.part4.rar - Solidfiles

FLASHTOOL İLE ROM YÜKLEME REHBERİ:

0. Flashtool'u indirin (daha önce kurduysanız kaldırın tekrar kurun) son versiyonu altta. Dört adet alternatif link verilmiştir.

1. Flashtool'u C: sürücüsüne kurun.
    • Flashtool u kurduğunuz klasördeki drivers klasörüne girip Flashtool-drivers.exe'yi çalıştırın. Çıkan seçeneklerden Xperia Z,Flashmode ve fastbootdrivers sürücülerini seçin kurun.
    • ( Windows 8 kullananlar şuradaki imzasız sürücü kurulumuna izin verme işlemini yapmanız gerekebilir http://forum.xda-develo...owthread.php?t=2095087)
  2. Flashlayacağınız Rom'u indirin. uzantısı .FTF olan rom dosyasını arşivliyse çıkarın ve Flashtool klasöründeki "firmwares" klasörüne kopyalayın.
  3. Flashtool dışında PC Companion gibi programları mutlaka kapatın!
  4. Flashtool u çalıştırın (64 bit ise sisteminizi flashtool64 'ü çalıştırın)
  5. Telefonunuzu bir kez usb den bağlayın ve flashtool'un gördüğünden emin olun.
  6. USB'den çekin ve telefonunuzu kapatın.
  7. Flashtool'un sol üstündeki şimşek işaretine basın Flashmode seçiliyken OK deyin.
  8. Çıkan ekranda soldaki kutudan biraz önce kopyaladığınız Rom u seçin.
  9. Sağ alttaki Flash tuşuna basın.
  10. Telefonu KAPALI iken SES KISMA tuşuna basılı tutarak ekranda baglama animasyon resmi çıkınca telefonu usb den bilgisayara bağlayın.
  11. Flashlama gerçekleşecek bir süre sonra işlem bitecektir. Flash successful satırını gördüğünüzde işlem bitmiştir.
  12. Telefonu USB den çıkarın ve açın.
  13. İlk açılış uzun sürebilir. Sistemin oturmasını bekleyin. Tekrar telefonu başlatın.

2: Alttaki linkten kingo root exe dosyasını indir ve bilgisayara kur(kurduğun proğramı çalıştır ve telefonu açıkken usb'den bağla ve root yazan yere bas, kendisi kuracaktır. Telefon kapanıp açılacak ve telefon menüsüne supersu gelecek. )

Thank you for downloading Kingo Android Root from CNET Download.com

3: Allta verdiğim linkteki dual recowery (2.63) zipli dosyayı masaüstünde bir klasöre çıkart ve teli açık halde bilgisayara bağla supersu.yu tıkla ve(superuser tıklama problem çıkar tel.menüsüne hangisi gelirse o kurulacak)
yönergeleri uygula recowery kurulduktan sonra tel kapanıp cwm recowery.ye girecek reboot et. Telefonu aç.

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

4: V5.0.0 ve super.su fix zipli doyaları sd kartında modlar diye klasör oluştur ve içine at.
5: teli reboot et tel. açılırken sony yazısı gelince ses kısma tuşuna bas telefon (twrp)recowery girecek install bas üstten << storege:ınternal storage >>bas ve external sdcard işaretle ve alttaki ok bas geriye recowery ana menüden wipe bas solda advance wipe bas dalvik cache ve cache tik koy altta swipe to wipe basgeri gelip install tıkla. Modlar dosyasından önce V5 sonra supersu fix dosyalarını flaşla. Flaşlama bitince telefonu açma ses açma ve güç tuşuna basılı tut tel 3 defa titresin.
6: C flaştool firwares içine indirdiğin C6603_10.4.B.0.569_Stripped ftf(yeni kernel) yi at ve flaştooldan flaşla flaşlama işi bitince bağlamtıyı kes ve telefonu aç.
7: V5 room link
MEGA
8: Supersu.fix link
MEGA
9: 4.3 kernel ftf
-=- [NUT]'s XDA download page -=-

İlginize teşekkürler tavsiye ettiğiniz ROM Custom ROM değil mi? Resmi ROM root işlemi çözülene kadar beklemeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı