Sony'nin el konsolu nasıl bir şey olacak?

PS 5'i olana çok güzel bir cihaz olacak gibime geliyor. Sony bir daha kolay kolay yapmaz PSP benzeri bir alet diye düşünüyorum.

El konsollarının da biraz abartıldığı kanaatindeyim, 2013'ten beri PSP sahibiyim, özel oyunları bu boyuttaki bir alet için gayet iyi, pili de güzel gidiyor. Hala arada canım sıkılınca kullanıyorum, zevkli oluyor. ROG Ally çok güzel hoş olmuş ama boyutu çok büyük. Cepte taşınan oyun oynamaya yarayan alet diye tanıtılıyor boyutu maşaallah sanki küçük laptop.

Sony PSP boyutlarında, ekranı donanımı kaliteli, özel oyunları olan bir alet çıkarıtrsa tadından yenmez ama sanmıyorum ki böyle yapsın, fazla beklentiye girmeyip küçük bir memnuniyet duymakla yetinirim muhtemelen. Fiyatları da ortada zaten, oyun oynamak lüksü de geçiyor artık. 🙂

PS 5'i olana çok güzel bir cihaz olacak gibime geliyor. Sony bir daha kolay kolay yapmaz PSP benzeri bir alet diye düşünüyorum.

El konsollarının da biraz abartıldığı kanaatindeyim, 2013'ten beri PSP sahibiyim, özel oyunları bu boyuttaki bir alet için gayet iyi, pili de güzel gidiyor. Hala arada canım sıkılınca kullanıyorum, zevkli oluyor. ROG Ally çok güzel hoş olmuş ama boyutu çok büyük. Cepte taşınan oyun oynamaya yarayan alet diye tanıtılıyor boyutu maşaallah sanki küçük laptop.

Sony PSP boyutlarında, ekranı donanımı kaliteli, özel oyunları olan bir alet çıkarıtrsa tadından yenmez ama sanmıyorum ki böyle yapsın, fazla beklentiye girmeyip küçük bir memnuniyet duymakla yetinirim muhtemelen. Fiyatları da ortada zaten, oyun oynamak lüksü de geçiyor artık. 🙂

Ben de aynı fikirdeyim hocam. Sadece içinde donanımı olan ekranı kaliteli bir cihazın çıkabileceğine ihtimal vermekteyim o noktada katılmıyorum. Lakin fiyat olarak ben makul olacağını düşünüyorum PS5'ten ucuz olması lazım mantıken.

PS3 oyunlarını PSN Cloud'dan, PS4-5 oyunlarını uzaktan oynama özelliğiyle oynatacak bir konsol.

Güzel olur ama donanım da olmalı bence ki internete mahkum kalmamalıyız. Diğer türlü bizim gibi ülkeler için pek hoş olmuyor. Sony daha Türkiye'deki kullanıcısına bulut tabanlı oynanabilen PS3 oyunlarını PS Plus'a vermedi. Türkiye pazarından da vazgeçemeyeceğine göre böyle bir adım atmak saçma olur bence.

Merhaba arkadaşlar sohbet havasında açtım konuyu sizin düşünceleriniz neler bu gelişme hakkında? Bayağıdır konuşulan bir konu. Sadece ekranı olan ve PS5'i açıp uzaktan bağlanmamız gereken bir alet mi olacak yoksa içinde PS Vita gibi donanım barındıracak mı? Yani eğer sadece ekranı olan ve kenarında PS tuşları arkasında tetik tuşları falan olacaksa özetle PS5'le bağlantı kurmak dışında bomboş gelecekse bence hiçbir anlamı yok zaten. Logitech'in falan da var öyle cihazı. Umarım vita gibi donanım barındırır içinde hem de PS5'le bağlantı kurmaya izin verir. Ve tabii ki fiyat beklentinizi de alayım.
PSP PS Vita gibi olur. Ama başarısız olur. Karşılarında Nintendo var çünkü. PSP, DS'e yenik düştü; PS Vita, 2DS/3DS'e yenik düştü.

Vita gibi olmasında ne olursa olsun.

Bence Steam Deck gibi güçsüz bir alet bile rağbet gördüyse kaldı ki vita dönemine göre iyi donanıma sahipti. Bu gelecek olan cihazı da biraz güçlü yapıp OLED ekran falan koyup özel oyunlarla pazarlasalar bence harika olur.

Geri
Yukarı