Rehber Sophos Virus Removal Tool ile Zararlı Yazılım Temizliği

Az önce bilgisayarıma bulaşan zararlı yazılımı bu araçla temizledim. Sophos ürünleri önerdiğim güvenlik çözümleridir. Bu yazı kâr amacı gütmemekle beraber reklam içermemektedir. "Alıntı Görsel" ile belirtilmeyen tüm görseller bana aittir. En baştan söylemekte fayda var. Sistemde yüklü anti-virüs yazılımı varsa ilk anti-virüs yazılımıyla tam tarama yapın, yaptığınız eylemler sonucunda bilgisayarınıza gelen olası sorunda Technopat ve şahsım sorumlu değildir. Sorumluluk size aittir.

Ürün linki: Free Virus and Malware Removal | Sophos Antivirus Tool

Sophos Virus Removal Tool, Sophos'un çıkardığı ücretsiz zararlı yazılım temizlik aracıdır. Gerçek-zamanlı koruma içermez. İşletim sistemi desteği olarak Windows XP SP2 (Windows 7'de olabilir.) ve üstü destekliyor.

Sistem gereksinimleri:

• Windows XP Service Pack 2 ve üstü.
  • 128MB üstü RAM.
  • 80MB boş alan.

1.png

Bağlantıya tıkladıktan sonra "Download Now" butonunu tıklatın.

1627828696758.png

Ardından bazı bilgiler isteyecek, bilgileri doldurduktan sonra "Submit" butonuna basın.

1627828814054.png

Akabinde böyle bir ekran gelecek ve "Download" butonuna basın.

1627828849165.png

186MB boyutunda bir dosya inecek. Dosya indikten sonra "Yönetici olarak çalıştır" tıklatın.

1627828938103.png

Bir kurulum dosyası çıkacak, "Next" basarak ilerleyin.

1627828973390.png

Bu ekranda EULA'yı kabul edip ilerleyin.

1627829000761.png

Kurulum yerini soracak. Ben böyle kalmasını öneriyorum. İsterseniz konumu değiştirebilirsiniz.

Ardından "Install" butonunu tıklatın.

Ardından masaüstünde oluşan "Sophos Virus Removal Tool" kısayolunu çalıştırın.

1627829125159.png

Bu ekranda güncelleme yapıyor, bekleyin ve iptal etmeyin.

1627829161794.png

Bu ekranda bende aracın güncel olduğunu belirtiyor. "Start scanning" butonuna basarak taramayı başlatın.

Alıntı görsel:
img3File.png

Bu ekranda eğer zararlı bulursa böyle bir ekran gelecek. "Start cleanup" ile temizliğe başlayın.

Alıntı görsel:

4485875_2.jpg

Eğer zararlı bulamazsa sizi böyle bir ekran çıkacaktır.

Eksiklerim varsa mutlaka belirtin, yardımcı olduysam ne mutlu bana :). İyi forumlar. @24099 Hocam sizce rehber nasıl? Rahatsız ettiysem kusura bakmayın.

Son düzenleme:
HitmanPro ile arasında çok büyük bir fark var mıdır acaba hocam? Sonuçta HitmanPro da Sophos'un ürünü ve ben beğeniyorum açıkcası.
Not: Güzel rehber olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı