Sorumluluk sınavı nedir?

Daha fazla  
Ben ilk defa bu sorumluluk sınavını duydum ve bu sene birinci dönemin derslerinden kaldıysan ikinci dönem sorumluluk sınava gireceksin dedi şimdi benim anlamadığım şunlar;

1- Sorumluluk sınavı nedir?
2- Sorumluluk sınavına istediğimiz zaman girebilir miyiz (keyfe keder mi yani sadece bizim onayımız ile girip giremeyeceğimiz)
3- Lisenin son senesine girersem eğer ve liseyi bitirirsem bu sorumluluk sınavları ne olacak? Tekrar sınıfta mı kalırım yani sınıfta mı kaldırtıyor girmezsem eğer ve kalma varsa işte o zaman...

Kaldığın derslerin sınavına giriyosun hocalar okulun internet sitesinde sorumluluk sınavları hakkında tarih paylaşır ona göre sınava giriyosun ve eğer sorumlu olduğun ders varsa ve okulu bitirdiysen mezun olamıyosun diploma vermiyorlar.

Mezun olabilmeniz için, kaldığınız dersten geçmeye çalıştığınız bir sınav. İstediğiniz zaman giremiyorsunuz, tarihleri okul idaresi tarafından belirleniyor. İsterseler her dönem yaparlar, isterseler seneden seneye. Sorumluluk sınavı sınıfta kaldırtmıyor, sadece sorumluluk sınavından geçemediğiniz takdirde mezun olamıyorsunuz. Üniversiteye gidebiliyorsunuz, fakat üniversite size belirli bir zaman veriyor sorumluluk sınavınızı geçmeniz için. Geçemezseniz üniversiteden de kaydınız askıya alınıyor veya silinebiliyor. Yani, geçemediğiniz sürece lise mezunu olmanızı engelleyen bir şey.

Sorumluluk sınavı ebediyat dersinden kaldığınız zaman oluyor. 2.dönem değil bir sonraki sene giriyorsunuz. Sorumluluk sınavını geçemediğiniz sürece liseyi bitiremiyorsunuz.

Hocam ben bir kere sınıfta kaldım. İki kere daha kalacağım aklıma mı geliyor şimdi anlamadım?

Mezun olabilmeniz için, kaldığınız dersten geçmeye çalıştığınız bir sınav. İstediğiniz zaman giremiyorsunuz, tarihleri okul idaresi tarafından belirleniyor. İsterseler her dönem yaparlar, isterseler seneden seneye. sorumluluk sınavı sınıfta kaldırtmıyor, sadece sorumluluk sınavından geçemediğiniz takdirde mezun olamıyorsunuz. Üniversiteye gidebiliyorsunuz, fakat üniversite size belirli bir zaman veriyor sorumluluk sınavınızı geçmeniz için. Geçemezseniz üniversiteden de kaydınız askıya alınıyor veya silinebiliyor. Yani, geçemediğiniz sürece lise mezunu olmanızı engelleyen bir şey.

Hocam ben imam hatip okulundan okuyorum. Her dersten kalsam her sınıftan sadece edebiyat ve kurandan geçersem eğer ne olur? O zaman diplomayı verirler mi yoksa vermezler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı