Çözüldü Sorumluluk sınavları nasıl oluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ezberbozan38

Centipat
Daha fazla  
Ben edebiyattan kaldım 45 ile 2. donem ama 1. donem 60 ile geçtim. Biyolojiden kaldım, matematikten de. Ben sorumluluğa girecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Lisede sadece Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kalırsanız sorumlu olursunuz.
MADDE 58- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Ortalaması 50 aşağısında olan kişiler bu doğrultuda sınıf geçebilir, kısacası tek baraj ders Türk Dili ve Edebiyatı değil. Ek olarak meslek ve imam hatip liselerinde bazı bölüm dersleri de zorunlu olabiliyor.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak eğer yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerindeyse sadece Edebiyat dersinin sorumluluğuna girersiniz.
Rica ederim, bu yorumumu çözüm olarak rapor etmeniz çok memnun eder :)
Ortalaması 50 aşağısında olan kişiler bu doğrultuda sınıf geçebilir, kısacası tek baraj ders Türk Dili ve Edebiyatı değil. Ek olarak meslek ve imam hatip liselerinde bazı bölüm dersleri de zorunlu olabiliyor.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak eğer yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerindeyse sadece Edebiyat dersinin sorumluluğuna girersiniz.

Geri
Yukarı